Inteligentní konzole pro úpravu fotografií v Adobe Lightroom

Spousta fotografů se může ztotožnit se zdlouhavým a všedním upravováním pořízených snímků. S tím se potýkal i rodák z Helsinek Mikko Kesti, a tak složil tým pro tvorbu zařízení eliminujícího onu častou fádnost spojenou s úpravou fotek.

Výsledkem je Loupedeck, chytrá intuitivní konzole vyvinutá v Helsinkách, která dělá z úpravy snímků v Adobe Lightroom hravý a příjemný proces. Cílem je posílit a zefektivnit editační proces tím, že vše potřebné je ergonomicky rozloženo na dosah vašich prstů.

1-adobe-lightroom-loupedeck-console-productdesign

Zdroj: Indiegogo

Současné použití profesionálních editačních aplikací, je zpomalováno neustálým procházením mezi funkcemi programu. Ty nejsou navíc příliš ergonomicky řazeny. Přerušování pak vyrušuje od soustředění se na fotografii samotnou.

Kompletně nahrazuje myš a klávesnici, funguje pro Apple i Windows, stačí ji jen zasunout a začít používat. Profesionální fotograf Jere Hietala ji vyzkoušel a jeho zkušenost byla více podobná hraní si, než ponuré práci.

„Nedalo mi to vůbec žádnou práci přivyknout si na ovládání, je to super snadné, celé to zkrátka funguje,“ řekl Jere Hietala.

Nový ovládací panel váží 1 kg s rozměry 156 x 400 x 32 mm. Ovládací prvky jsou označeny funkcemi z Lightroom softwaru. Kompletní přehled funkcí je k vidění níže:

2-adobe-lightroom-loupedeck-console-productdesign

Zdroj: Indiegogo

4-adobe-lightroom-loupedeck-console-productdesign

Zdroj: Indiegogo

5-adobe-lightroom-loupedeck-console-productdesign

Zdroj: Indiegogo

Tým momentálně hledá podporu na Indiegogo pro uvedení Loupedecku do produkce. Odeslání prvních vyrobených kusů pro podporovatele kampaně je plánováno na červen 2017. Koncová cena by měla být 369 euro (cca 10 000 korun), 229 euro (cca 6 250 korun) pro podporovatele projektu. Požadovaná částka 75 000 euro na vývoj konceptu v konečný produkt byla překročena o 81 %, a tak uvedení na trh je tím pádem takřka jisté.

Zatímco ze začátku je podporován nejrozšířenější Adobe Lightroom software, s dalším vývojem tým plánuje podporovat i jiné editační aplikace. Metou je dosáhnout prodeje 1,5 milionu kusů do roku 2021.

Zdroj: Indiegogo

Komentáře

Nahoru