Dnes vyšlo 15 článků

Inteligentní kočárek Volkswagen: Sám brzdí a dodržuje vzdálenost od osoby

Německá automobilka Volkswagen sestrojila robotický kočárek, který dokáže sám jezdit. Volkswagen do tohoto projektu zaimplementoval několik pozoruhodných nápadů. Inteligentní kočárek vznikl na základě loňské výzvy, kdy se společnost tázala zákazníků, co více by si přáli. A jejich vyjádření? „Chtěli bychom, aby ostatní vybavení domácnosti mělo stejné vlastnosti jako naše vozidlo VW.“

Do diskuze se navíc zapojily matky, jejichž snem bylo mít kočárek se základními funkcemi automobilu. Jelikož si tento nápad získal spoustu ohlasů, automobilka se pustila do jeho realizace.

Inteligentní brzdící systém

gizm

Sleduje a udržuje vzdálenost od osoby

Světlo světa spatřil moderní kočárek vybavený nejen systémem automatického brzdění Volkswagen. Současně se jedná o jediný kočárek, který dokáže sledovat a udržovat nastavenou vzdálenost od osoby.

stroller

Automobilový výrobce Volkswagen však podotkl, že tento projekt byl sestrojen pro zábavu. Zatím nechystá sériovou výrobu robotických dětských kočárků. Dokážete si představit procházku s podobným kočárkem?

Zdroj: Gizmodo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru