Dnes vyšlo 15 článků

Inteligentní kamerový asistent vybral už přes 550 tisíc dolarů, a to kampaň ještě není zdaleka u konce

Crowdfundingové portály jsou plné ambiciózních projektů, přičemž jedním z nich je inteligentní kamerový asistent Arsenal. Ve své podstatě se jedná o malý gadget, se který po připevnění na digitální zrcadlovku zachytíte snímky v jakýchkoliv podmínkách. A zároveň budete mít nad digitální zrcadlovkou úplnou kontrolu, a to přes svůj smartphone.

Arsenal je první inteligentní pomocník pro digitální zrcadlové kamery na světě. S tímto ultralehkým hardwarem můžete ovládat fotoaparát přes svůj smartphone, ať už má systém iOS či Android. Aplikace je dostupná na oba mobilní systémy. Jelikož pracuje s pokročilými algoritmy strojového učení, pořídíte v jakémkoliv prostředí a v jakýchkoliv podmínkách dokonalý snímek.

Pouhým kliknutím aktivujete inteligentního asistenta Arsenal, který dokáže určit optimální nastavení pro fotografovanou scénu, ba dokonce i doladit tato nastavení za pomoci osmnácti různých faktorů.  Cílem je nastavit vždy perfektní nastavení pro jakýkoliv snímek. Zařízení můžete ovládat ze vzdálenosti až 30 metrů, kdy ze svého smartphonu nastavíte rychlost závěrky, clonu a ISO.

Arsenal zachytí scény s vysokým dynamickým rozsahem (HDR), během několika vteřin pořídí více expozic a sloučí je do jednoho RAW či JPG souboru. Arsenal vypočítá optimální počet snímků, zabere je v různých ohniskových vzdálenostech a sloučí je do jednoho jasného obrazu. Jelikož tvůrci milují time-lapse fotografie, tedy časosběrné, vytvořili to nejlepší time-lapse rozhraní na planetě.

Bezdrátové připojení Arsenalu ke smartphonu má ještě další výhodu, fotografie si můžete ihned ve svém mobilu prohlížet. Budete je mít k dispozici v plném rozlišení, a tak je potom můžete rovnou sdílet na sociální sítě, e-mailem a podobně.

Inteligentní pomocník podporuje desítky populárních modelů fotoaparátů od společností Canon, Nikon, Sony a Fuji. Pokud se chcete podívat, zda je podporováno i vaše zařízení, navštivte tuto stránku.

Asistent je velice úspěšný na crowdfundingovém portálu Kickstarter, kde vybral už přes 550 tisíc dolarů. Jeho cílem bylo přitom vybrat 50 tisíc dolarů, a to do konce kampaně zbývá ještě 23 dní.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru