Dnes vyšlo 15 článků

Inteligentní hodinky Fitbit Flex 2 vybuchly a poranily zápěstí majitelky

Sice vybuchování a samovznícení je parketa jihokorejské společnosti Samsung, ale do tohoto řemesla mu začal fušovat startup Fitbit vyrábějící inteligentní hodinky. Dina Mitchell z Wisconsinu v nedávném rozhovoru uvedla, že během čtení její oblíbené knihy jí začaly hořet na ruce hodinky Fitbit Flex 2 a že utrpěla popáleniny druhého stupně.

Výrobce fitness hodinek se ihned zkontaktoval s ženou, která měla na zápěstí částečně roztavený plast z dva týdny starých hodinek, a nabídl jí náhradní zařízení. Společnost uvádí, že se nemají ostatní uživatelé ničeho obávat, protože se jedná o první případ svého druhu.

V hodinkách používá lithium-polymerové baterie, které jsou natolik malé, že je velice nepravděpodobné, že by opět došlo k jejich explozi a samovznícení. Pokud se obáváte, že nastane s bateriemi stejný problém jako u Samsungu Galaxy Note 7, potom vás utěšíme, protože v tomto smartphonu se používaly lithium-iontové baterie.

simple.b-cssdisabled-jpg.h8abb9eb267fe94b77113c16598d84b9c

Zdroj: Fitbit

Fitbit poznamenal, že doposud neobdržel žádné další stížnosti explodujících hodinek Fitbit Flex 2, a proto ujišťuje své zákazníky, aby nosili své fitness hodinky bez obav.

„Zdraví a bezpečnost našich zákazníků je naší nejvyšší prioritou. Výrobky Fitbit jsou navrženy a vyráběny v souladu s přísnými normami a procházejí velkými interními a externími testy s cílem zajistit bezpečnost našich zákazníků,“ dodává závěrem mluvčí firmy.

Zdroj: Ars Technica

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru