Inteligentní dům od Samsungu nabídne dálkové ovládání všech spotřebičů

Inteligentní dům od Samsungu nabídne dálkové ovládání všech spotřebičů

Korejská firma Samsung představí na veletrhu CES svůj „inteligentní dům“, který umožní dálkové ovládání spotřebičů (dálkové zapnutí pračky, ovládání topení, apod.).

Poslední dobou se ze všech různých stran dozvídáme o tzv. inteligentních věcech. Počínaje inteligentní podprsenku, která nám má omezit tloustnout. Až po inteligentní paruku, která má sloužit jako pomoc při prezentování slideshow.

Vše toto je hezké, ale jeden z technologických gigantů, Samsung, se věcem, které mají před jménem slovo „inteligentní“ věnoval o trošku více. Jak určitě všichni víte, Samsung prodává do celého světa nejen telefony a tablety, ale i televize, ledničky a další denně používané domácí spotřebiče.

samsung-smarthome-600x699

Inteligentní obydlí – dálkové ovládání spotřebičů

Nabízí se tedy vytvoření vlastního ekosystému, chcete-li jenom systému, který bude pracovat se všemi těmito přístroji. Možná už tušíte, kam směřuji. K tzv. inteligentnímu obydlí. Myšlenka skvělá, neboť bychom mohli na dálku spustit libovolný domácí spotřebič, například pračku. Nebo pro úsporu energií (v době, když nejsme doma) vypnout nebo ztlumit vytápění.

Na tyto „vymoženosti“ si musíme počkat do veletrhu

Všechny tyto „skvělé nápady“ se chystá korejská firma uveřejnit na letošním veletrhu CES, který se bude konat v Las Vegas.

Rychlý a přehledný systém

Veškerá zařízení budou pod správou tzv. systému Smart Home Software Protocol, díky kterému budeme moci na dálku ovládat spotřebiče. Samsung také uklidňuje, že dálková správa spotřebičů se nebude vztahovat pouze na výrobky značky Samsung.

zdroj: svetandroida

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru