Dnes vyšlo 15 článků

Intel provedl největší investici ve své historii

Intel provedl největší investici ve své historii

Společnost Intel provedla největší investici v historii své divize datových center. Firma investovala do startupu společnosti Cloudera, která před pár týdny oznámila investici ve výši 160 milionů dolarů. Nyní přiložil ruku k dílu i Intel, o čemž se již nějakou dobu spekulovalo. 

Společnost Intel Corporation je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a dalších zařízení. Nyní tato firma uskutečnila největší investici v historii své firmy, když investovala 740 milionů dolarů do mladé společnosti Cloudera.

Cloudera byla založena v roce 2008 a od té doby již byla napumpována investicemi přesahující jednu miliardu dolarů. Nyní je tento startup oceňován na více než čtyři miliardy dolarů a stále roste.

Intel získal za svou investici podíl ve firmě ve výši 18 procent a pojistil si tím možný únik tradičního byznysu v datových centrech. Cloudera totiž pracuje s technologií nazvanou Hadoop, která se stala fenoménem posledních let.

Hadoop je platformou pro velká data, přičemž je do něj možné vměstnat různé typy dat a nechat ho je zpracovat. S tímto produktem již pracuje i mnoho českých společností.

Cloudera chce investice využít především pro prodejní expanzi do Evropy a Asie.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru