Dnes vyšlo 15 článků

Intel chce mít vlastní umělou inteligenci. Kupuje firmu Movidius

Společnost Intel je největším světovým výrobcem polovodičových obvodů a velkým hráčem na trhu s počítačovým hardwarem. Technologický gigant koupil společnost Movidius, specialistu na čipy pro umělou inteligenci a vizuální vnímání počítačů.

Intel chce díky této akvizici používat vysokorychlostní low-power čipy ve svých RealSence kamerách a vytvořit tak zařízení s vlastní inteligencí, která budou vnímat svět kolem sebe. Movidius doposud vyráběl inteligentní kamery pro bezpilotní letouny a termovizní kamery.

eye-232316_1280

Zdroj: Pixabay

Společnost Intel už v minulosti investovala do firmy zabývající se umělou inteligencí. V blízké budoucnosti bychom se mohli dočkat poměrně velkých věcí, a to při nejmenším v oblasti internetu věcí, inteligentních domácností a robotů s vlastní inteligencí.

Zdroj: Engadget

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru