Tisková zpráva: Institut MIT přizná přes 1 milion USD organizacím, které využívají technologie k vytváření lepších ekonomických příležitostí pro pracující

Soutěž inkluzivních inovací (Inclusive Innovation Challenge), hledá globální organizace, které mění podobu práce v budoucnosti. Registrace je nyní možná na internetových stánkách MITinclusiveinnovation.com.

„Produktivita je na rekordní úrovni, inovace nikdy nebyly rychlejší a přitom máme zároveň klesající průměrný příjem a méně pracovních míst,“ varoval Erik Brynjolfsson, ředitel Institutu pro digitální ekonomiku MIT Initiative on the Digital Economy (IDE). „Lidé ztrácejí, protože technologie postupují tak rychle, že naše dovednosti a organizace nedokáží dodržet krok.“ Je to, jak dodal, „největší paradox naší doby“. Pokud se neobjeví nová řešení, tento trend bude pouze nabírat na intenzitě.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/480920/MIT_IDE_Logo.jpg

Institut MIT IDE je přesvědčen, že řešení na základě technologií umožní lidem větší účast na naší rychle rostoucí digitální ekonomice, zvýší jejich příjmy a zajistí pracovní příležitosti. Z důvodu ocenění a umožnění těchto vynalézavých řešení v době nevídaných změn institut MIT IDE vyhlásil soutěž inkluzivních inovací (Inclusive Innovation Challenge, IIC). Po prvním úspěšném roce, kdy se přihlásilo téměř 300 soutěžících z celého světa, byl vyhlášen druhý ročník soutěže IIC. Soutěžící se nyní mohou registrovat na internetových stránkách MITinclusiveinnovation.com.

Soutěž IIC odmění celkovou částkou přesahující 1 milion USD „super hrdiny inkluzivní inovace“ – organizace, které využívají technologie ke změně budoucí podoby práce a vytvářejí spravedlivější ekonomiku. Do soutěže jsou zvány ziskové a neziskové organizace všech velikostí, délky podnikání, druhů a národností.

Letošními oceňovanými kategoriemi jsou:

- Rozvoj dovedností a možnosti uplatnění

- Růst příjmů a vytváření pracovních příležitostí

- Přístup k technologiím

- Finanční začlenění

Přes 100 porotců a odborná komise Champion Committee vybere z přihlášených organizací 16 vítězů.

- Každý ze čtyř výherců hlavní ceny získá 150 000 USD

- Každý z dalších dvanácti výherců získá 35 000 USD

Soutěžící se musí zaregistrovat do 7. června 2017 a zaslat přihlášky do 21. června 2017, kdy bude soutěž uzavřena. Výherci budou vyhlášeni během festivalu kreativity Boston’s HUBweek (hubweekboston.com) 12. října 2017 při příležitosti akce s vysokou sledovaností.

Tato soutěž je sponzorována s podporou nadací Rockefeller Foundation a Joyce Foundation, dále Josepha Eastina a společností ISN® a Google.org.

Zúčastněte se! Pro účast v roli porotce, sponzora nebo komunikačního partnera, nebo pro nominaci organizace zašlete e-mail na adresu iic@mit.edu. Pro registraci, nebo přihlášení k odběru aktualit navštivte webovou stánku: MITinclusiveinnovation.com

Více informací o institutu MIT Initiative on the Digital Economy najdete na webových stránkách: ide.mit.edu

KONTAKT: Paul Denning – denning@mit.edu, 617-253-0576; kontakty pro Soutěž inkluzivních inovací: Devin Wardell Cook – devin.cook@sloan.mit.edu, Shannon Farrelly – farrelly@mit.edu, 603-303-8824

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

Nahoru