Instagram zažívá revoluční rok – změnil majitele, rozšířil služby, uživatelé na něj za jediný den nahráli 10 milionů fotek

Instagram zažívá doslova a do písmene revoluci. Letos v dubnu změnil majitele (koupil jej Facebook). V ten samý měsíc poté rozšířil své služby a učinil své webovky dostupné také pro uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Android. Tato změna posunula Instagram na další level.

Právě uživatelé mobilních telefonů přispěli významnou měrou k tomu, že Instagram zažil na den Díkuvzdání nejúspěšnější den za celou svou existenci. Spoustu lidí napadlo, ostatně jako každý den, že by si svoji večeři mohli vyfotit. Ale tentokrát mohli svou fotečku nahodit rovnou skrze telefon na Instagram. A co se nestalo. Během jednoho jediného dne nahráli uživatelé na Instagram přes 10 000 000 fotek. Všechny se samozřejmě týkali tohoto tradičního amerického svátku. Jak se příbýval počet fotek na Instagramu v jednotlivé hodiny se můžete podívat na grafu níže.

Na blogu Instagramu se poté objevila celkem dost zajímavá statistická informace – v nejrušnějších chvílích přitékalo na Instagram více jak 200 nových fotek za jedinou sekundu. Instagram tak pokořil veškeré svoje dosavadní rekordy, oproti předchozímu dnu se zvýšil počet nových fotek na dvojnásobek.

Den Díkuvzdání tak suveréně překonal dosud nejrušnější den na této sociální síti. Tím byl podle výkonného ředitele den, kdy se nad AMerikou objevil hurikánu Sandy.Na Instagram tehdy přibylo přes 800 000 fotek. Dá se předpokládat, že ani deseti milionová hranice nezůstane nepokořena. Ještě nás letos čekají Vánoce a samozřejmě Silvestr.

Zdroj: Instagram.com

https://blog.instagram.com/post/36359968655/thanksgiving-day-on-instagram

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru