Instagram zakázal fotku čerstvě narozeného miminka. Důvod vás překvapí

Jessica Jackson je porodní fotografka z Tasmánie, která na Instagramu sdílí neuvěřitelné záběry. Nedávno zveřejnila fotografii miminka, které mělo na nose plodovou vodu, zachyceného uprostřed porodu. Instagram fotografii zakázal, protože údajně porušuje „Společenské normy“, a zablokoval účet fotografky. A když Jessica nahrála snímek miminka podruhé, opět byl odstraněn, přestože měl pozitivní komentáře.

Jessica tvrdí, že není nic krásnějšího v životě ženy než porod, a proto se rozhodla zachycovat neuvěřitelné okamžiky pro nastávající rodiče. Fotografie jsou velice ozpěvované, protože znázorňují reálný porod. Nicméně Jessica byla rozhořčena, když Instagram smazal fotku miminka, protože je údajně v rozporu se „Společenskými normami“ sociální sítě.
 

 

Na zakázané černobílé fotografii bylo pomačkané dítě s plodovou vodou na nose, které zažívalo první okamžiky na světě. Jessica fotografii ořezala a převrátila tak, aby ji nikdo nepovažoval za urážlivou. Ale během osmi hodin byla fotka odstraněna a účet zablokován.

„Byla jsem vzteky bez sebe, byla jsem naštvaná a unavená,“ řekla Jessica. „Jak může někoho takový obrázek urazit? Proč to někdo nahlásil? Nemohla jsem uvěřit. Žijeme v roce 2016 a cenzurujeme dětskou hlavičku.“

 

 

Jessica ještě před tím, než fotografii na svůj účet nahrála podruhé, sdílela video, ve kterém naléhala na lidi, aby přestali cenzurovat porod. A po zveřejnění fotografie, byla opět během osmi hodin odstraněná.

Instagram uvedl, že neumožňuje zveřejňovat nahotu, ale že fotografie jizev po mastektomii a aktivně kojících žen jsou povolené. Jessica si podmínky sociální sítě přečetla a domnívá se, že fotografie rozhodně žádné podmínky neporušuje.
 

„Snímek neobsahuje žádný pohlavní styk, žádné genitálie, žádné hýždě, žádné bradavky,“ dodala Jessica.

A když fotografka informovala Instagram o svém problému, nahrála snímek potřetí. A nyní už by měl na sociální síti zůstat.

 

„Sdílet fotografie z porodu je pro mě důležité, protože jako mladá matka (otěhotněla v 16 letech) jsem se bála porodu. Neměla jsem žádnou zkušenost, viděla jsem pouze scény z hollywoodských filmů, které jsou ale nereálné,“ konstatovala Jessica. „Chci, aby lidé se mohli podívat na skutečnost a obdivovat zdravé představy o porodu. Snímky zachycují sílu a moc, porod je normální a přirozený.“

Zdroj: Daily Mail, Zdroj titulní fotografie: Instagram

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru