Instagram začne rozmazávat citlivý obsah

Nová funkce Instagramu může rozmazat některé vaše fotky. Konkrétně půjde o ty, které porušují pokyny.

Na Instagramu nemůžete sdílet, cokoliv vás napadne. Existují tu určitá pravidla, automaticky bude odebrán například sexuálně explicitní nebo násilný obsah. A teď to Instagram dotáhl ještě dále. Fotky, které technicky neporušují pokyny, ale zobrazují „citlivý“ obsah, bude rozmazávat.

Potkat to může i vás

Snímky, které někdo nahlásil, budou automaticky rozmazány a označeny jako citlivý obsah. Přestože neporušují žádné pravidlo.

„Rozmazání“ se však dá zbavit. Stačí klepnout na potvrzení na fotce a zobrazí se jim v originálu. Ptáte se, jaký to tedy má smysl? Instagram si myslí, že takhle zabrání nechtěnému zhlédnutí něčeho, co jste vidět nemuseli. Prostě se zbavuje odpovědnosti a nechává vše na uživatelích – dává jim na výběr, zda si fotku prohlédnou, či nikoliv.

sensitive-content

Spolu s novinkou Instagram zveřejnil také dvoufaktorové ověření. Chcete-li ho na svém profilu povolit, jděte do nastavení a vyžádejte si bezpečnostní kód. Obdržíte ho přes SMS zprávu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru