Instagram vymazal fake účty, celebrity ztratily stovky tisíc sledujících

Instagram vymazal fake účty, celebrity ztratily stovky tisíc sledujících

V posledních dnech na Instagramu probíhala velká čistka, která na internetu koluje pod názvem #Instapurge. „Obětmi“ jsou fake účty, které existovali pouze k dvou věcem – ke spamu a k umělému navyšování sledujících.

Co je největším symbolem popularity na Instagramu? Počet sledujících. Proto je pochopitelné, že okolo nakupování falešných sledujících vznikl vcelku zajímavý byznys. Tomu se pochopitelně vlastníku Instagramu, Facebooku, nelíbí a tak začal proti tomu bojovat.

Výsledek? U 100 nejsledovanějších účtu je průměrný pokles sledujících o 7.6 %, což je v přepočtu v průměru okolo 670 tisíc sledujících na účet. Jak tedy můžete vidět, tak Instagram byl těmito účty skutečně zamořen.

Koho se to dotklo

A kdo nejvíce tratil? Překvapivě oficiální účet Instagramu na Instagramu. Ale není třeba se nějak děsit, protože to má jednoduché vysvětlení. Jedním ze způsobu, jak aspoň povrchně zamaskovat fake účet je sledování několika účtu.

Pak totiž na první pohled nejde poznat, že se jedná o fake účet. A existuje snad nějaký neutrálnější účet než ten od oficiálního Instagramu? Proto je pochopitelné, že oficiální účet Instagramu ztratil téměř 30% sledujících, asi  19 milionů „uživatelů“.

A co ty další účty? Nejlépe to lze vidět asi z této tabulky:

tabulka_ig

Jak můžete vidět, tak z TOP 15 kromě dvou výjimek každý ztratil aspoň půl milionu sledujících. Překvapivě na dalších pozicích jsou i mnohem větší ztráty sledujících.

Například účet chiragchirag78 ztratil 3,6 milionů sledujících, zůstalo jich pouhých 8. Není tedy divu, že tento účet již neexistuje. Dále slušnou ztrátu zaznamenal například účet rappera Akona, kterému počet sledujících klesl z 4,3 milionu na 2,5 milionu.

Jaká je situace u nás?

A co u nás? Jak už to tak bývá, tak Česko (a Slovensko) je moc malý rybníček na to, aby ho někdo pečlivě sledoval. Ale proslýchá se, že u rappera Rytmuse klesl počet sledujících ze 99 tisíc na 94 tisíc.

Zdroj: 64px.com/instagram

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru