Instagram vám pomůže s time managementem

Instagram vám pomůže s time managementem

Organizace času nebo-li time management je v dnešní době žhavým tématem. Každý chce mít co nejlépe zorganizovaný den a každou aktivitu v něm pečlivě naplánovanou. Nesmí přijít nazmar ani čtvrthodinka. Poměrně velkou komplikací jsou sociální sítě, na kterých většina z nás tráví neplánované množství času. Taková časová ztráta se následně promítne do celého plánu dne. 

Člověku by se zdálo, že mobilní aplikace, zajišťující nám přístup mezi online sociální vazby, jsou nastavené tak, aby jsme na nich opravdu trávili co nejvíce času. Právě díky tomuto obecnému předsudku je překvapivé, co chystá aplikace Instagram. Na Instagramu je možné být 24 hodin a stejně budete mít pocit, že jste neprohlédli vše. Funkce, kterou se Instagram chystá zavést vám pomůže s koordinací času stráveného na této sociální síti. Instagram vám bude s přesností na vteřiny počítat, jak dlouho sdílíte své fotky a sledujete fotky ostatních.

S toutou novinkou přišel šéf Instagramu Kevin Systrom, který o ní informoval na svém Twitteru. „Je důležité rozumět tomu, jak nás ovlivňuje čas strávený online. Je zodpovědností všech korporací, aby v tomto ohledu byly upřímné. A my bereme zodpovědnost vážně.“ Toto prohlášení Systrom pronesl i přesto, že to může vést ke ztrátě zisku.

Snímek obrazovky 2018-05-21 v 10.16.14

Má to ale jeden háček… tato funkce bude zprvu dostupná jen v systému Android. Uživatelé iOS si budou muset ještě chvíli počkat. Pomůckou pro time managing nám bude také Google. Ten bude oznamovat, kolikrát se do svého smartphonu přihlásíte a kolik času na něm budete aktivní. Také bude možné manuálně nastavit časový limit, který budete chtít v určité aplikaci trávit. Ovšem opět bude tato funkce dostupná jen v Android.

Zdroj, text/foto: fastcompany.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru