Instagram už není jen pro zábavu: Stává se cenným marketingovým nástrojem pro miliony značek

Instagram se stává více a více populárnější pro propagaci businessu. Mnoho firem a značek má na Instagramu své profily a jejich množství za poslední době prudce stoupá.

Poslední výzkum od Statista ukazuje, jak rychle stoupá množství firem, které používají Instagram jako svůj marketingový nástroj. Výhod je nepřeberné množství a Instagram se stále více přizpůsobuje (stejně jako facebook), aby byla práce s ním pro firmy efektivní.

Přestože by se mohlo zdát, že by to mohlo uživatele Instagramu odradit, opak je pravdou. Naopak využívají možnosti spojit se se svými oblíbenými značkami či poskytovateli služeb. Většinou se samozřejmě jedná čistě o sledování novinek, soutěžení či sdílení fotografií, ale pro velkou smůlu firem jde často i o stížnosti.

Firmy a poskytovatelé služeb mají na Instagramu dokonce takový úspěch, že 80% uživatelů se se svými oblíbenci spojí sami bez jakékoliv výzvy.

cotd125

Zdroje: Tech Insider, Statista

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru