Instagram údajně dnes uvede do provozu chystaný videoobsah “IGTV”

Instagram údajně dnes uvede do provozu chystaný videoobsah “IGTV”

Podle několika zpráv začne společnost Instagram používat nový videopřenos. Je to nová platfotma, o které se již v minulosti spekulovalo a Instagram tuto spekulaci potvrdil. Tato platforma, která má být již dnes plnohodnotnou funkcí, má konkurovat webu YouTube. Obdobně jako známý YouTube, má poskytovat možnost nahrát video v délce až 60 ti minut na místo stávajících 60 ti vteřin. TechCrunch uvádí, že centrum bude označeno jako “IGTV”. Videa budou vertikálně orientovaná, mohou se přehrát na celou obrazovku, a to až do rozlíšení 4K.

Diskutovalo se o tom, že aplikace Instagram na své platformě povolila od začátku června delší videa. TechCrunch uvádí, že společnost Instagram chce na IGTV nalákat mediální společnost z YoutTube, přesněji její „celebrity“. Dalším záměrem této novinky je větší produkce obsahu od běžných uživatelů. Instagram zjevně nemá dost a chce stále víc. Instagram se zkrátka chce přiblížit YouTubu co to jde. Například konkurenční sociální aplikace Snapchat’s Discover hub, má větší produkci obsahu než MTV, Vice a The Daily Mail. Předběhne je Instagram?

Větší produkce obsahu uživatelů znamená jejich vyšší útratu za reklamu, větší počet followers a přilákání nových uživatelů. Z toho všeho bude Instagram těžit jak finance, tak stoupat v žebříčku popularity. Možnosti zpeněžení tedy budou velmi významné.

Zatím se jedná pouze o spekulace. Nicméně Instagram se o této chystané novince několikrát zmínil. Vše bude jasné po dnešní konferenci.

 Zdroj, text/foto: theverge.com

Štítky: , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru