Dnes vyšlo 15 článků

Instagram testuje umělou inteligenci k ověření zletilosti uživatelů

Instagram testuje umělou inteligenci k ověření zletilosti uživatelů

Instagram testuje nové způsoby, jak ověřit věk svých nejmladších uživatelů, včetně použití umělé inteligence, která analyzuje fotografii a odhaduje, jak je uživatel starý.

Instagram vlastněný společností Meta na blogu uvedl, že umělá inteligence je jednou ze tří nových metod, které testuje k ověření věku uživatelů na webu pro sdílení fotografií. Instagram tyto možnosti nejprve testuje u svých uživatelů ve Spojených státech.

Tento krok je součástí neustálého úsilí o zajištění toho, aby nejmladší uživatelé aplikace pro sdílení fotografií viděli obsah, který je jejich věku přiměřený.

Technologie pochází od londýnské společnosti Yoti. Animované video, které Instagram zveřejnil na svém blogu, ukazuje, jak funguje odhad věku AI společnosti Yoti: Uživatel je přesměrován, aby si na svém smartphonu pořídil video selfie (Yoti řekl, že tento krok slouží jako způsob, jak zajistit, aby tam byl skutečný člověk). Yotiho umělá inteligence nejprve detekuje, že je na obrázku obličej, a poté zkoumá jeho obličejové rysy, aby určila věk osoby.

Julie Dawson, hlavní politika a regulační ředitel společnosti Yoti, řekla, že její umělá inteligence byla vycvičena pomocí datové sady složené z obrázků tváří lidí spolu s rokem a měsícem, kdy se tato osoba narodila.

“Když se objeví nová tvář, provede analýzu na úrovni pixelů této tváře a pak ukáže číslo,” řekla Dawson. Jakmile je odhad dokončen, Yoti a Instagram vymažou selfie video a statický snímek z něj pořízený.

Ověření věku uživatele může být pro technologické společnosti nepříjemný problém, částečně proto, že mnoho uživatelů nemusí mít vládou vydaný průkaz totožnosti s fotografií, který by bylo možné zkontrolovat.

Zdroj, foto: edition.cnn.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru