Instagram testuje: funkci, která zobrazí nedávný obsah a umožní sdílení s příběhy

Instagram testuje: funkci, která zobrazí nedávný obsah a umožní sdílení s příběhy

Instagram si pohrává s novou testovací funkcí, která mění způsob, jakým uživatelé sdílejí obsah do svých příběhů.

Test, se zatím zobrazuje pouze pár uživatelům. Nová funkce umožňuje uživatelům zobrazit sbírku obsahu, který si nedávno prohlíželi. Dostanou se k ní přes rozhraní sdílení Stories. Tento obsah bude shromažďován pod novou nálepkou pro opětovné sdílení, kterou najdete při vytváření příběhu v nabídce nálepek. Zde se zobrazí příspěvky zobrazené za poslední hodinu spolu s nedávno vytvořenými příspěvky.

“Víme, že lidem někdy připadá sdílený obsah méně poutavý, osobní a zábavný,” uvedl mluvčí Instagramu k testu. “Doufáme, že díky této nové zkušební funkci budou lidé povzbuzováni k tomu, aby byli uvážlivější při sdílení věcí, na kterých jim záleží.”

Obsah sdílený prostřednictvím nálepky se objeví na pozadí existujícího příběhu, což by mohlo podpořit větší personalizaci. V současné době, když uživatelé přidají příspěvek Reel do svého příběhu, tento obsah obecně stojí sám na prostém pozadí. Nová samolepka pro opětovné sdílení přidává lidem nový způsob, jak více přiblížit obsah, který sdílejí.

Není zaručeno, že se test dostane do plné verze aplikace, ale Instagram použije zpětnou vazbu z nové funkce opětovného sdílení, aby zjistil, zda opravdu zvyšuje kvalitu sdílených příspěvků.

Instagram neustále testuje nové funkce. A i když se testovací funkce ne vždy dostanou do finálního produktu, je zřejmé, že Instagram nechce zůstat na místě a plánuje neustále vylepšování.

Zdroj, foto: techcrunch.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru