Instagram spouští webovou verzi

Populární služba Instagram oznámila, že přes webový prohlížeč si bude možné prohlížet publikované fotografie uživatelů. Během několika dní má dojít ke spuštění aplikace. Instagram dllouho pracoval pouze pro Apple iOS. Teprve v dubnu tohoto roku se objevila verze pro Android.

Webová verze profilové stránky bude zobrazovat poslední publikované fotografie a také funkcionál „Líbí se mi“ a komentáře pod snímky. Fotografie se budou objevovat chronologicky v tabulce, ale každou fotografii bude možné zvětšit.

Prohlížení stránek na webu se bude dít přes adresu instagram.com/jméno uživatele. Servis Instagram nyní při nárůstu uživatelů mohl těžko fungovat bez webu. Jinak by musel pravděpodobně omezit funkce nebo počet uživatelů. Proto byl nucen přistoupit k rozšíření na webovou aplikaci.

Instagram

Přestože uživatel nemůže publikovat nové fotografie přes webovou stránku, snímky se budou samy publikovat a bude je možné automaticky na webu vidět. Uživatel se také může s dalšími lidmi podělit odkazem na svoji profilovou stránku, sledovat novinky jiných uživatelů a měnit informaci na svojí profilové stránce přímo přes prohlížeč.

Instagram zachová ve webové verzi nastavení soukromí, pokud uživatel omezil okruh lidí, kteří mohou vidět jeho fotografie. Na druhou stranu budou moci veřejné fotografie prohlížet na internetu i lidé bez účtu v aplikaci Instagram. Nyní je počet uživatelů služby Instagram kolem 100 milonů.

Zdroj: Instagram

Komentáře

Nahoru