Dnes vyšlo 15 článků

Instagram příští rok zavede reklamy

Instagram příští rok zavede reklamy

Užívejte si Instagramu, dokud je bez reklam. The Wall Street Journal vyzpovídal Emily White, která patří mezi špičky vedení Instagramu. Ta prozradila, že Instagram se připravuje na spuštění reklam, které by se zde měli objevit do roka.

Bylo to poprvé, co někdo z vedení alespoň přibližně naznačil, kdy dojde k monetizaci této sociálně sítě. Emily White k tomu ještě dodala:

Dlouhodobě chceme vydělávat, a nyní nejsme pod nátlakem.

Facebook, který koupil Instagram v roce 2012 za necelých 750 milionů dolarů, již dříve naznačoval, že chystá reklamy na Instagramu, ale nikdy neprozradil žádný plán.

Instagram - jedna z největších sociálních sítí

Instagram bez reklam? Za chvíli minulost

Například v červenci tohoto roku výkonný ředitel Facebooku Mark Zuckerberg prohlásil:

Kevin (pozn. redakce: Kevin Systrom, zakladatel Instagramu) vždy jasně říkal, že budujeme Instagram jako byznys a že dlouhodobě očekáváme mnoho zisků, s největší pravděpodobností pomocí reklam“

Do této doby se Facebook a Instagram snažily hlavně o nárůst počtu uživatelů. Bylo jasné, že dříve nebo později se pokusí o monetizaci z těchto lidí. Tento čas právě nastal.

Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru