Instagram přidává kontrolu komentářů

Na Instagramu se to jen hemží lidmi různých ras, pohlaví, sexuálních orientací, schopností a původu. Více než 500 milionů lidí z celého světa tam každodenně sdílí své životní příběhy. Někdy se setkají s radostí, podporou a pochopením, jindy jsou reakce opačné.

Negativní komentáře nepotěší nikoho, obzvlášť když jsou urážlivé či se dotýkají tématu, o kterém byste raději pomlčeli. A právě z toho důvodu přidal Instagram novou funkci, která umožňuje automaticky mazat komentáře zmiňující nevhodná slova.

Po kliknutí na ikonku ozubeného kola na svém profilu nyní najdete novou možnost. Pod položkou Comments je možné nastavit si, jaká slova se vám nelíbí. Když vám pak někdo okomentuje fotku a komentář bude obsahovat jedno ze zadaných slov, automaticky se smaže a nebude publikován. Seznam si můžete vytvořit úplně sami, nebo použít výchozí slova, která vymyslel Instagram.

comments-instagram

Pokud novinku ve své aplikaci ještě nevidíte, buďte trpěliví. Možná ji Instagram uvolňuje postupně.

Screenshot: PassiveTech

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru