Instagram hodlá prodávat fotky uživatelů bez jejich vědomí, bude z něj další placená fotobanka

Poté, co Facebook koupil Instagram, bylo jen otázkou času, kdy se pokusí z této sociální sítě vytřískat prachy. Ta chvíle nejspíše právě přišla. Instagram dnes oznámil, že má trvalé právo prodávat fotografie uživatelů bez toho, aniž by jim musel za jejich prodej odvádět nějaký honorář či je aspoň upozornit na to, že jejich fotky někomu dalšímu prodal. Tato novinka vejde v platnost 16. ledna 2013.

Instagram hodlá pzodávat vaše fotografie

Pokud si uživatelé nezruší účet na Instagramu do 16. ledna, bude se toto pravidlo vztahovat i na ně. Jak prohlásil jeden z uživatelů, Instagram je nyní takovou novou fotobankou jako iStockPhoto. Pouze však narozdíl od iStockPhoto od Instagramu neuvidíte za prodej svých fotek ani korunu. Zda je něco takového vůbec možné, to je pak otázkou pro právníky, jelikož spousta fotek může být považována za soukromé a nedovedu si představit, že by je mohl kdokoliv jen tak začít prodávat.

A aby toho nebylo málo, čeká na uživatele Instagramu další past. Pokud uživatelé na Instagram budou i nadále nahrávat své fotografie po 16. lednu 2013, a následně zažádají o smazání svého účtu, mohou majitelé Instagramu (Facebook) zpřístupnit práva na vaše fotky na dobu neurčitou. Facebook zase může vaše fotky na oplátky zpřístupnit jakékoliv jiné firmě (samozřejmě za peníze). Inu, tak se dělá byznys po americku.

Otázka je, zda si tímto výrokem Instagram právě nepodepsal ortel smrti.

Zdroj: https://news.cnet.com/8301-13578_3-57559710-38/instagram-says-it-now-has-the-right-to-sell-your-photos/

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru