Dnes vyšlo 15 článků

Instagram dostal pokutu 405 milionů eur za porušování soukromí dětí

Instagram dostal pokutu 405 milionů eur za porušování soukromí dětí

Jedná se již o třetí pokutu, kterou irský regulační úřad udělil společnosti Instagram vlastněné Metou.

Irská komise pro ochranu osobních údajů uložila sociální síti Instagram, která je ve vlastnictví společnosti Meta, pokutu 405 milionů eur za porušení obecného nařízení o ochraně osobních údajů. Pokuta, která je po pokutě 746 milionů eur pro společnost Amazon druhou nejvyšší pokutou podle GDPR, je již třetí pokutou pro společnost vlastněnou společností Meta, kterou irský regulační orgán udělil. Irský úřad DPC v e-mailovém prohlášení pokutu potvrdil, ale odmítl ji dále komentovat.

Irský regulační orgán uložil pokutu poté, co musel spustit mechanismus řešení sporů, aby vyřešil připomínky ostatních evropských orgánů pro ochranu údajů k pokutě. Tato sankce, která je v současnosti nejvyšší pro společnost vlastněnou Metou – po pokutě 225 milionů eur pro WhatsApp a pokutě 17 milionů eur pro Facebook – je zaměřena na porušování soukromí dětí ze strany Instagramu, včetně zveřejňování e-mailových adres a telefonních čísel dětí.

Irský úřad DPC není s šetřením u konce a připravuje nejméně šest dalších vyšetřování. “Toto vyšetřování se zaměřilo na stará nastavení, která jsme aktualizovali před více než rokem, a od té doby jsme vydali mnoho nových funkcí, které pomáhají zajistit bezpečnost dospívajících a soukromí jejich informací,” uvedl mluvčí společnosti Meta. “Každý, kdo je mladší 18 let, má při vstupu na Instagram automaticky nastaven soukromý účet, takže to, co zveřejňuje, vidí pouze lidé, které zná, a dospělí nemohou posílat zprávy dospívajícím, kteří je nesledují. V průběhu vyšetřování jsme plně spolupracovali s DPC a jejich konečné rozhodnutí pečlivě přezkoumáváme.”

 

Zdroj, foto: politico.eu

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru