Instagram: aplikace pro zasílání zpráv s názvem Threads

Instagram: aplikace pro zasílání zpráv s názvem Threads

Facebook vyvíjí novou aplikaci pro zasílání zpráv s názvem Threads, jejímž cílem je podporovat neustálé, intimní sdílení mezi uživateli a jejich nejbližšími přáteli. Threads je  navržena jako doprovodná aplikace pro Instagram. Vyzívá uživatele, aby automaticky sdíleli svou polohu, rychlost a výdrž baterie s přáteli, spolu s typičtějšími textovými, fotografickými a video zprávami pomocí kreativních nástrojů Instagramu. Aplikace, která je navržena pro sdílení se seznamem „blízkých přátel“ na Instagramu, je nyní interně testována na Facebooku. 

V květnu Instagram přestal pracovat na Direct, samostatné aplikaci pro zasílání zpráv, která se vyvíjí od konce roku 2017. Vedoucí pracovníci v té době říkali, že beta testeři byli frustrováni z nutnosti přepínat mezi Instagramem a druhou aplikací, kdykoli chtěli poslat zprávu. Ale společnost má i nadále zájem na budování nových aplikací se zasíláním zpráv. Zaměstnanci Instagramu, kteří pracují na zasílání zpráv, byli na začátku tohoto roku přesunuti do týmu Facebook Messenger v rámci širší konsolidace mezi mateřskou společností.

Aplikace pro zasílání zpráv vytvořená kolem vašich blízkých přátel může být populárnější. To je to, co dnes dělá Snapchat. Průzkumy naznačují, že průměrný uživatel Snapchatu tráví v aplikaci více času než průměrný uživatel na Instagramu.

Funguje to tak, že se přihlásíte k automatickému sdílení a Threads bude pravidelně aktualizovat váš stav, aby svým přátelům poskytoval v reálném čase informace o vaší poloze apod. Můžete také aktualizovat svůj stav ručně, přičemž stavy se v hlavním zdroji zobrazují společně se zprávami. Jedná se o nejnovější snahy automatizovat sdílení stavu pomocí senzorů mobilních telefonů a sdílení stavu jedním klepnutím.

Zprávy vašich přátel se zobrazují v centrálním kanálu se zelenou tečkou, která označuje, kteří z vašich přátel jsou aktuálně aktivní. Pokud váš přítel nedávno zveřejnil příběh, můžete si to prohlédnout také z aplikace. Do nástrojů patří také fotoaparát, pomocí kterého můžete pořizovat fotografie a videa a posílat je svým blízkým přátelům.

Není jasné, kdy se Threads může spustit. Facebook může vývoj ukončit před odesláním aplikace široké veřejnosti, jako tomu bylo u Direct.

Zdroj, foto: theverge.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru