Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: INSPO jsou nejen přednášky, ale i výstava kompenzačních pomůcek

Na konferenci INSPO 15. března v Kongresovém centru Praha zazní na 30 přednášek. Kromě nich se budou moci účastníci seznámit i s množstvím kompenzačních pomůcek a programů, které v předsálí bude předvádět řada organizací. Poprvé se zde představí dokonce i automobil, jeden z modelů Opel jistě zaujme řidiče s pohybovým omezením.

Čerstvým oceněním se pochlubí společnost Sagitta, která za digitální čtecí zařízení s hlasovým výstupem ReadEasy+ Move získala v minulých dnech na Mezinárodním veletrhu oční optiky, optometrie a oftalmologie cenu Top Opta 2014. Výrobek společnosti VisionAid International je určen především klientům s výrazným zrakovým handicapem, ale použitelný je i pro širší spektrum uživatelů. Speciální čtecí zařízení s hlasovým výstupem umožňuje snadné čtení dokumentů a knih včetně větších vazeb, díky nejmodernějším technologiím lze text číst i z kulatých předmětů. Může být propojeno s monitorem, novější televizí či synchronizováno s počítačem. Díky této funkci lze vyfotografované texty převádět do digitálních formátů.

“V poslední době velmi dobře spolupracujeme se základními a středními školami pro slabozraké, které takto umožňují zrakově postiženým studentům načíst si a reprodukovat studijní literaturu. Za potenciální uživatele považujeme třeba univerzitní knihovny. Zařízení dokáže upravovat text, vynechávat strany, doplňovat je jinými materiály apod., zkrátka pracovat s textem stejně jako počítač,“ popisuje spolumajitel společnosti Sagitta Jaroslav Majerčík.

Uživatelé, kteří nemohou ovládat počítač rukou, budou moci porovnat a vyzkoušet několik alternativních řešení. Systém I4Control pro ovládání počítače pohybem očí představí společnost Medicton. Hned tři různé systémy předvede Spektra, kdy lze snímat a pro ovládání počítače využít pohyb hlavy (SmartNav), pohyb úst (IntegraMouse) nebo pohyb očí (Tobii PCEye). A ostravská společnost Inteligentní kompenzační pomůcky přiveze zařízení zvané ústní myš, kterým uživatel během dvou sekund ovládne jedním dotykem hlavou, ústy či jazykem běžné věci jako je počítač, telefon, televize, světlo v domě, větrák nebo hračky.

Program, který je vystaven na https://inspo.cz/program-konference-0, slibuje spolu s vystavovateli kompenzačních pomůcek, že vhodné řešení pro kompenzaci svého hendikepu najdou na konferenci uživatelé s nejrůznějším zdravotním postižením. Však také zájem o konferenci je velký, zbývá už jen posledních 50 míst. Zatímco registrace účastníků na stránkách programu už bude brzy končit, vystavovatelé se mohou přihlásit až do posledních dnů, prostoru v předsálí je dost.

Organizátorem již 14. ročníku konference INSPO je BMI sdružení, generálním partnerem se stala Nadace Vodafone, partnerem je AutoCont a technologickým partnerem Teiresiás. Mediálními partnery jsou ČTK Protext a portál Helpnet.

Kontakt:

Jaroslav Winter

BMI sdružení

winter@brezen.cz

+420 777 807 727

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru