Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: INSPO 2014: Unikátní služby pro účastníky se sluchovým postižením

Výjimečný komfort nabídne účastníkům se sluchovým postižením konference INSPO, která se uskuteční 15. března v Kongresovém centru Praha. Pro neslyšící budou připraveni tlumočníci do znakového jazyka ve všech třech sekcích, ohluchlí a nedoslýchaví účastníci budou mít ve všech sálech k dispozici simultánní přepis mluvené řeči. Ten mohou sledovat buď na plátně, anebo na zapůjčeném tabletu. Na něm se budou moci přepínat i do ostatních sálů, aby případně nezmeškali přednášku v jiné sekci.

Tablety si mohou vypůjčit také slabozrací návštěvníci, kteří dobře nedohlédnou na plátno; místo toho budou sledovat prezentaci na tabletu.

Další novinkou 14. ročníku konference o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami budou tři velkoplošné obrazovky v předsálí, na které bude přenášeno dění ze všech tří jednacích sálů. Účastníci, kteří se zdrží v předsálí u stánků vystavovatelů různých pomůcek, projektů a služeb, by díky nim neměli zmeškat přednášky, které je nejvíce zajímají.

“Byla to Nadace Vodafone, díky jejíž podpoře zavedla Česká unie neslyšících v České republice novou službu simultánního přepisu mluvené řeči. A je to opět Nadace Vodafone, která jako nový generální partner konference INSPO přispěla k tomu, že můžeme nabídnout účastníkům se sluchovým postižením služby, jaké na žádné jiné tuzemské konferenci dosud nezažili,” uvádí Jaroslav Winter z pořádajícího BMI sdružení.

Tradičním partnerem konference je AutoCont CZ a novým technologickým partnerem se stalo středisko Teiresiás z Masarykovy univerzity. To zajistí s pomocí svého systému Polygraf přenos simultánního přepisu mluvené řeči i prezentací na tablety a kromě toho pořídí videozáznamy ze všech přednášek.

Konference ovšem představí nejen technologie pro uživatele se sluchovým postižením, ale novinky, které jim mohou usnadnit či obohatit život s handicapem, zde najdou také lidé s tělesným, zrakovým i jiným zdravotním postižením, dyslektici či například osoby po mozkové mrtvici. Na konferenci budou rovněž vyhlášeny výsledky 10. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap.

Program konference je na www.inspo.cz, kde se lze rovněž zaregistrovat. Zájemci by ale neměli nechávat přihlášení na poslední chvíli, protože již nyní se blíží počet registrací ke dvěma stovkám a po naplnění kapacity 300 účastníků bude registrace ukončena.

Kontakt:

Monika Jindrová

ORBI PONTES z.s.

tel. 724 17 32 17

e-mail: jindrova@orbipontes.cz

www.orbipontes.cz

https://www.facebook.com/OrbiPontes

https://ztlumeno.blog.idnes.cz/

https://www.youtube.com/watch?v=NWHRCZcC1fg

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru