Inovovaný firemní katalog Seznamu: Nová tvář a maximální přehlednost

Firmy.cz mají deset let. Seznam se u příležitosti tohoto výročí rozhodl změnit jejich podobu. Cílem nového přístupu není nic jiného než shromáždění maxima údajů o firmách a podnicích. Seznam i v dnešní době považuje svůj katalog Firmy.cz za velmi prospěšný a užitečný. Kromě jiného také z toho důvodu, že velké množství firem ještě vůbec nevlastní své internetové stránky.  

Detail firmyFotografie: Seznam.cz

Zapisování bude zadarmo

Registrace do katalogu včetně ukládání jakýchkoli dalších informací bude od nynějška zdarma. Veškeré ukládání by měly usnadnit také nové aplikace pro chytré mobilní telefony jak na bázi Androidu, tak i iOS.

Vylepšení bude mnoho

Katalog už nebude tak statický, jak byli jeho uživatelé doposud zvyklí. Kromě jiného zavádí Seznam určení lokality umožňující vyhledat firmu přímo na mapě. Zjednodušené vyhledávání mají zajistit filtry, kde si budete moci zadávat různé specifikující údaje.

Přehlednější vyhledávání firemFotografie: Seznam.cz

Lepší vyhledávání v mapách

Výsledkem hledání bude také pozice firmy na mapě. Po zadání jména konkrétního podniku uvidí tazatelé jako první dominantní fotografii firmy, kterou zadali. Seznam pracoval na pořízení těchto fotografií už předem a pomáhala při tom víc než stovka placených studentů.

Inovace ve vyhledávání na mapáchFotografie: Seznam.cz

Více údajů o firmách

Dalším důležitým rozdílem zejména pro firmy bude nyní fakt, že si budou moci zadat do katalogu více údajů. Pod hlavičkou jednoho podniku tak budete moci nalézt i další informace o odvětvích, kterým se daná firma věnuje, což do této doby neexistovalo.

Statistiky vlastnictví webůFotografie: Seznam.cz

Aukční systém vyhledávačů

Jednou z mnoha novinek bude také systém, na němž bude Seznam vydělávat. Je založený na principu aukce a díky němu budou firmy schopné samy ovlivnit, na jakém místě se při vyhledávání objeví.

Mimo lepší pozici bude nyní firma schopna ovlivnit ve vyhledávání ještě svoji dostupnost, tzn. ve které oblasti se bude zobrazovat. Tento nový systém bude nyní firmu stát od deseti korun za den. Čím víc bude platit, tím výše se její název bude zobrazovat ve vyhledávači.

Ti, kteří ve vyhledání dostanou na nejvyšší příčky v katalogu Firmy.cz, budou mít zároveň zaručenou i nejvyšší pozici ve fulltextovém vyhledávání na Seznamu.

Aukční systémFotografie: Seznam.cz

Akční ceny, výraznější mapy

Větší platby ale nebudou znamenat pouze vyšší umístění ve vyhledávači. Firmy si tak za své peníze budou moci koupit i některé další výhody. Jejich podnik tak bude zároveň zvýrazněný na Mapy.cz a navíc ještě budou moci zobrazovat akční nabídky cen.

Efektivitu svých inzercí budou moci firmy hodnotit díky uživatelskému nástroji, který jim účinnost jejich investice bude zobrazovat.

Systém recenzí jako na Googlu

Nová podoba katalogu Firmy.cz umožní také něco podobného, co už teď existuje u Googlu a její aplikace Google Places. Díky emailovým adresám uloženým na Seznamu budou nyní uživatelé moci firmy hodnotit a přidělovat jim patřičný ranking v systému hvězdičkového hodnocení.

Co ale nekalé praktiky konkurenčního boje?

Co kdyby konkurenční firmy záměrně uváděly špatná hodnocení? I s touto variantou Seznam počítá a má připravený plán, jak se s tímto problémem vyrovnat.

Pokud by se nějaká firma negativním hodnocením cítila poškozena, může kdykoli kontaktovat pracovníky, kteří mají katalog na starosti a ti pak mohou recenze a jejich solidnost prověřit.

Počátkem příštího týdne vyšle Seznam do terénu čtyři sta svých pracovníků, kteří budou nový katalog se všemi jeho výhodami firmám představovat. Z 610 tisíc současných záznamů musí Seznam předělat aspoň deset procent. To znamená deset procent záznamů využívajících možností placené inzerce.

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru