Dnes vyšlo 15 článků

Inovativní kondom LELO HEX nepraskne

Praskl kondom. To jsou dvě slova, která by u chráněného sexu nechtěl slyšet snad nikdo z nás. Výrobci kondomů se předhánějí v představování tenčích, voňavějších a flexibilnějších kondomů. Nicméně švédská společnost LELO, která bývá označena za Apple ve světě sexuálních pomůcek, posouvá hranice v oblasti výroby kondomů o úroveň výše. Inovativní kondom, který se jmenuje LELO HEX, zabraňuje nepříjemným situacím, jako je právě prasknutý kondom.

Ačkoliv na první pohled LELO HEX vypadá jako klasický kondom, při bližším prozkoumání zjistíte, že povrch tvoří neobyčejná šestiúhelníková struktura připomínající včelí plásty. Kondom je silnější a spolehlivější, tudíž pravděpodobnost roztržení a prasknutí je mnohem nižší. A použití kondomu LELO HEX je pohodlnější v porovnání s ostatními kondomy na trhu.

lelo hex úvod

LELO HEX je prezervativ, který nepraskne.

První kondom spatřil světlo světa v roce 1920, přičemž v posledních téměř sto letech zůstaly výrobní technologie takřka totožné. Nicméně problémem kondomů je, že kloužou, praskají a snižují citlivost penisu při sexuálním aktu.

Filip Sedic, spoluzakladatel společnosti LELO, zkoušel, co vše kondom vydrží. Sice je kondom tenčí, ale nepraskne. A dokonce se Filip snažil kondom propíchnout tužkou, ale to se mu také nepodařilo.

„Lidé se vymlouvají, že kondom nepoužívají, protože by mohl prasknout. Stále mají nějaké výmluvy. A my se snažíme odstranit nedostatky, na které se lidé vymlouvají,“ podotkl Filip Sedic.

lelo hex struktura

Kondom LELO HEX má specifickou strukturu.

V roce 2007 byla v časopise Archives of Sexual Behavior zveřejněná studie, která pozorovala sexuální život 100 univerzitních studentů po dobu 3 měsíců. A ze studie vyplývá, že ženy a muži, kteří měli nechráněný sex, označili zážitek za mnohem příjemnější než při použití kondomu.

A v největší celoamerické studii o sexualitě, která byla provedena v roce 2010, uvádí 45 % mužů a 63 % žen, že nepoužívají kondom při pohlavním styku s novou známostí. Taková nedbalost může způsobit řadu komplikací, včetně přenosu pohlavního onemocnění.

„Je škoda, že v roce 2016 používáme produkt, který je už stejný téměř 100 let,“ říká Filip Sedic. „Věřím, že moderní technologie může vyrobit mnohem lepší kondomy.“

lelo hex gif

Kondom LELO HEX absorbuje tlak a rozloží ho do šesti různých směrů, čímž nedochází k jeho roztržení. Účastníci sexuálního aktu si mohou užít intenzivnější tření, aniž by se obávali přetrhnutí kondomu. A pokud se pokusíte kondom propíchnout, dírka zůstane v jedné části struktury, tudíž kondom nepraskne celý. A to se u klasických latexových prezervativů nestane.

Specifická struktura se nachází z vnitřní strany, a proto kondom nesklouzne. V neposlední řadě je pozoruhodná tloušťka, která je pouze 54 milimetrů.

Nicméně jedním z negativů je vyšší cena, přičemž za 3 kusy kondomů LELO HEX zaplatíte 9,9 dolarů. Ale na trhu se objeví také 12kusové balení za 19,9 dolarů.

Projekt můžete podpořit na crowdfundingovém portálu IndieGoGo, kde hledá podporu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru