Tisková zpráva: Informační servis pro vzdělávání dospělých v Evropě znovu spuštěn

Informační servis pro vzdělávání dospělých v Evropě znovu spuštěn

Šíření informací o vzdělávání dospělých z evropských zemí a z institucí EU je cílem informačního servisu v anglickém jazyce „Evropské vzdělávání dospělých InfoNet“, který byl vyvinut v rámci projektu EU a nyní, po roční pauze, je služba znovu spuštěna. V České republice je partnerem projektu „InfoNet“ společnost Centrum vizualizace a interaktivity vzdělávání Ostrava.

Kolem 40 dopisovatelů z celé Evropy – novináři z odborných časopisů a další odborníci – vytváří, v souladu s kritérii kvality, články pro InfoNet; a ty jsou volně k dispozici v online databázi. Kromě toho, InfoNet rozesílá každé dva měsíce bezplatný e-mailový newsletter. V newsletteru lze najít některé z nejdůležitějších článků a zkrácených verzí. V předchozím období měl newsletter 4400 odběratelů – abonentů.

InfoNet zahájil svou činnost v roce 2005 a po krátké přestávce v roce 2012 informační servis v roce 2013 zase pokračuje.

InfoNet je projekt EU, realizovaný v rámci programu celoživotního učení/Grundtvig, je koordinován Akademií Klausenhof, Německo. V síti InfoNet je na evropské úrovni a jejich příslušných národních úrovních vzájemně propojeno kolem 35 zastřešujících organizací. Na webové stránce: https://www.infonet-ae.eu je uveden odkaz na formulář žádosti o InfoLetter a registraci zdarma pro využívání databáze.

Kontaktní osobou projektu InfoNet v České republice je Ing. Tomáš Sokolovský, CSc.

Centrum vizualizace a interaktivity vzdělávání, s.r.o., Ostrava

Bohumínská 788/61, 710 00 Ostrava – Slezská Ostrava

e-mail: sokolovskyt@seznam.cz

tel.: 596 244 502

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru