Infografika: Twitter žije malým princem

Infografika: Twitter žije malým princem

Vévoda a vévodkyně z Cambridge předevčírem přivítali na světě svého prvního syna – třetího následníka trůnu. Lidé stanovali kolem nemocnice, jen aby zahlédli novorozeného prince, ale nadšení z celé události zde ani náhodou nekončí. Twitter je plný updatů a tweetů, které se velké události věnují.

Novinky o královském novorozenci ovládly světová média, ale i sociální sítě. Lidé ze SocialBakers využili svůj Listening Tool ke sledování hashtagu #royalbaby aby zjistili, jaký rozruch malý princ způsobil již několik měsíců před svým narozením.

Twitter žije #royalbaby

V dubnu byly zmínky o královském potomku indiferentní a spíše vlažné, za celý měsíc byl tento hashtag zmíněn 107krát. Pak ale věci začaly nabírat na obrátkách a v květnu již hashtag #royalbaby neslo o 860 tweetů více. Vrchol pak nastal mezi červnem a červencem, kdy se počet tweetů s tímto hashtagem zvýšil z 8 143 v červnu na neskutečných 956 194 v červenci!

Počet červencových tweetů o novorozeném princi se zvyšoval den ode dne s malým poklesem o víkendech a vše vyvrcholilo v den porodu, kdy se na Twitteru za jediný den objevilo 746 785 tweetů s hashtagem  #royalbaby.

SocialBakers sestavili k celé záležitosti tuto pěknou infografiku:

Infografika ukazuje počet tweetů, které se věnují novorozenému synovi vévody a vévodkyně z Cambridge

Twitter žije krslovským potomkem

Zdroj: https://www.socialbakers.com/blog/1860-tracking-the-royal-baby-buzz

Komentáře

Nahoru