Infografika: Seznam uveřejnil čísla týkající se webu Mapy.cz

Mapy.cz předstvili veřejnosti několik čísel a tentokrát je natřískali do vcelku působivé infografiky. Co vše v ní na vás čeká? Dozvíte se, jak velká jsou mapová data, kolik kartografů a vývojářů firma pro tuto aplikaci zaměstnává, jak dlouho Seznamu trvalo nafotit celou naši domovinu, kolik snímků na to padlo, kolik seznamáckých autíček vyrazilo do ulic a spoustu dalších věciček.

380022718

 

Dceřinnou společnost Mapy.cz, s.r.o. tvoří digitální divize kartografického PLANStudia, kterou kdysi koupil Seznam. To ostatně Seznamu už roky před tím dodávalo mapové podklady. Dalším důležitým produktem PLANStudia a dnes tedy Mapy.cz jsou třeba mobilní a desktopové SmartMaps.

Firmě Mapy.cz už chybí jen jediné – vlastní letka aeroplánů pro ještě čerstvější letecké snímkování. Jelikož zatím se v tomto ohledu s Google Maps srovnávat nemůže, i když má více než dobře nakročeno. Mapy.cz jsou totiž jeden z mála českých produktů, který snese srovnání se zahraničními giganty a v mnoha ohledech třeba právě Google Maps předčí (a v mnoha zase ztrácí).

Komentáře

Nahoru