Infografika: při hledání práce se vyplatí použít sociální síť

Infografika: při hledání práce se vyplatí použít sociální síť

Mnoho čerstvých absolventů a dalších nezaměstnaných shání práci na složitém trhu práce. Společnosti ale kromě tradičních způsobu shánění zaměstnanců začínají používat i jiné možnosti – například hledání pracovníku přes sociální sítě, jako je Facebook, Twitter nebo LinkedIn.

Jobvite nedávno uveřejnil infografiku, z které vyplývá, že více a více lidí získává práci pomocí sociálních sítí či přátel než pomocí portálu práce. Navíc se často jedná o kvalitní zaměstnance – téměř polovina z nich zde pracuje více než 3 roky.

A jaké jsou další výhody? Sociální sítě zkracují pracovní pohovory o 33%, zvyšují průměrnou kvalitu kandidátu o 49% a přitom zvyšují počet kandidátů o 43%.

Není proto divu, že 94% z dotázaných společností používá nebo hodlá použít tento způsob sehnání zaměstnanců v tomto roce.

Sociální sítě - způsob jak sehnat více kvalitních zaměstnanců

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru