Infografika: James Bond je nenapravitelný alkoholik

Infografika: James Bond je nenapravitelný alkoholik

Britský tajný agent dokázal zvládnout kdejakou nebezpečnou situaci, ale má jeden problém- a tím je alkohol. Podle nejnovějšího čísla odborného časopisu British Medical Journal vypil James Bond 3x více alkoholu, než je doporučeno.

Na tuto „alarmující“ skutečnost přišli díky důkladnému přečtení 14 bondovských knížek autora Iana Fleminga. Vynechali soubor povídek a jednu knihu, kde se Bond objevoval pouze 8 hodin.

Britští vědci počítali konzumaci alkoholu Jamese Bonda v tzv. jednotkách (unit) alkoholu. Jedna taková jednotka je 8 gramů čistého etanolu. V obyčejném půl litru piva jsou asi 3 takové jednotky, v láhvi vína je jich 8.

James Bond týdne vypije 92 jednotek alkoholu, což je asi 12 láhví vína nebo 28 půl litrů piva. A to už je docela síla. Alkohol si dopřával téměř každý den – z 87 možných dní, kdy mohl pít, si dal pauzu jenom ve 13 dnech.

Nejvíce alkoholu pít ze začátku a na konci své kariéry, uprostřed své kariéry měl totiž menší pauzu. A i to podle odborníků odpovídá chování pacientů s poškozenými játry kvůli alkoholu.

Jistě každý z nás zná známou hlášku Jamese Bonda „Protřepat, nemíchat!“ I to je dáno tím, že to byl velký alkoholik- sám si martini protřepat nemohl, protože trpěl závažným onemocněním mozku z důvodu nadměrného užívání alkoholu.

James Bond měl problémy s alkoholem

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru