Infografika: Jak sociální síť ovlivňuje šance na přijetí do práce

Infografika: Jak sociální síť ovlivňuje šance na přijetí do práce

Každý z nás má na Facebooku či Google+ nějaké nepěkné fotky, z kterých by potenciální zaměstnavatel nebyl nadšený. I proto  firmy začínají používat sociální sítě i ke sledování uchazečů o práci, takže pokud máte na sociálních sítích nějaké fotky užití drog nebo fotky se sexuální tématikou, tak byste měli být na pozoru.

V nedávném průzkumu společnosti Jobvite více než 40% společností řeklo, že změnilo názor na přijetí daného člověka po nahlédnutí na jeho profily na sociálních sítích jako je Facebook, Google+ nebo Twitter.

Zaměstnavatelé může odradit třeba známka užití nelegálních drog nebo příspěvky se sexuální tématikou. Stejně tak užití alkoholu, vulgárnost nebo gramatické chyby snižují vaše šance na přijetí. Naopak pomoci vám můžou například příspěvky o příspěvků na charitu.

Aktivita na sociálních sítích ovlivňuje šance na přijetí

Zdroj:mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru