Infografika: Internet tenkrát a dnes

Infografika: Internet tenkrát a dnes

Každý den lidé shlédnou miliardu videí na YouTube a na Instagramu přibývá 52 fotografií každou sekundu. Každou vteřinu se také na sociální sítě přihlásí dva noví uživatelé.

Internet a sociální média jsou každodenní součástí našich životů, ale vždycky tomu tak nebylo. Facebooku je teprve devět let a slovo „vygůglit“ svět neznal do nástupu Googlu v roce 1998. Proti tomu je email hotový dědeček: jeho použití je možné už nějakých třicet let.

Jak to všechno začalo?

Internet původně vznikl jako nástroj, sloužící armádě USA. Pod svým původním názvem Arpanet sloužil k propojení čtyř univerzitních počítačů, které si tak mezi sebou mohly předávat data. Bylo to v době, kdy svět sledoval přistání prvních lidí na Měsíci a kdy se odehrál legendární festival ve Woodstocku.

O patnáct let později, v roce 1984, se zrodil Internet jak jej známe dnes. Tenkrát měl ovšem podstatně jednodušší úkol, než je dnešní propojení milionů počítačů: v roce 1984 Internet sloužil k propojení „pouhé“ tisícovky počítačů v různých kampusech a společnostech.

Fascinující infografiku o historii Internetu stvořili lidé z WhoIsHostingThis? Podívejte se, jak se vyvíjel jeden z nejvýznamnějších fenoménů dnešní doby, Internet:

Infografika mapuje fascinující historii Internetu od jeho počátků až k současnosti

Internet v proměnách času

Zdroj: https://wearesocialmedia.gr/the-internet-then-and-now-infographic/

Zdroj obrázku: https://wearesocialmedia.gr/the-internet-then-and-now-infographic/

Komentáře

Nahoru