Infografika: Češi patří mezi nejvášnivější čtenáře

Infografika: Češi patří mezi nejvášnivější čtenáře

Infografika, kterou vytvořili lidé z internetového zpravodajského portálu Russia: Beyond The Headlines, ukazuje počet hodin týdně, které průměrný obyvatel daného státu stráví čtením. Česká republika se umístila velmi slušně: na krásném šestém místě, čímž se řadí mezi země s nejzaujatějšími čtenáři.

Na prvním místě žebříčku se s téměř jedenácti hodinami týdně umístila Indie – poněkud překvapivý výsledek, vezmeme-li v potaz celkovou úroveň země – následuje Thajsko, Čína, Filipíny, Egypt a Česká republika, jejíž obyvatelé čtou krásných 7 hodin a 24 minut týdně. V počtu hodin, týdně strávených čtením překonáváme i nejvyspělejší státy světa, jako Švédsko, Německo, Spojené státy Americké nebo Velkou Británii.

Infografika ukazuje, kde na světě lidé nejvíce čtou. Česká republika se umístila na krásném šestém místě.

Kde na světě lidé nejvíce čtou?

Pod názornou mapkou si ještě můžete prohlédnout statistiky žánrů, které nejčastěji čtou Rusové všech věkových kategorií. Bodují detektivky, fantasy a milostné romány. Lze předpokládat, že v České republice by poměr preferovaných žánrů dopadl obdobně.

Co podle vás stojí za výsledky průzkumu? Jak je možné, že země, které vnímáme jako zaostalé, v počtu hodin, strávených čtením, překonávají nejvyspělejší ekonomiky světa? Je to znakem kulturnosti těchto zemí nebo naopak technologické zaostalosti? Přispíváte k našemu průměru téměř 7,5 hodiny nebo jej naopak “kazíte” a nečtete? Podělte se s námi o váš názor!

Zdroj: https://rbth.ru/multimedia/infographics/2013/06/28/readers_around_the_world_27511.html

Zdroj obrázku:https://rbth.ru/multimedia/infographics/2013/06/28/readers_around_the_world_27511.html

Komentáře

Nahoru