Dnes vyšlo 15 článků

Infografika: Anatomie úspěšného responzivního webu

Infografika: Anatomie úspěšného responzivního webu

V začátcích mobilních zařízení se weby řešily tak, že byla jedna verze pro desktopy a druhá pro mobilní zařízení. Dělá se to tak sice i dnes, ale máme tu i mnohem praktičtější řešení: responzivní webdesign, který se přizpůsobí každému zařízení. Pokud jste se rozhodli tvořit responzivní web, tady je pár osvědčených postupů, které byste měli dodržovat, aby byl design bezproblémový opravdu na každé platformě.

Infografika od WhoIsHostingThis? ukazuje, jak vytvořit úspěšný responzivní design pro vaše webové stránky. Pokud to uděláte správně, optimalizujete svůj web pro několik zařízení, včetně desktopů, tabletů a smartphonů.

Posun k mobilům totiž začíná být důležitý více než kdy jindy. Tedy aspoň pokud chcete, aby si obsah webu mohl prohlédnout kdokoliv bez omezení. WhoIsHostingThis? uvádí, že 45% dospělých Američanů má smartphone a 90% z nich je pomocí něj online.

V infografice se tedy seznámíte se zásadami mřížek nebo flexibilních obrázků, které lze přizpůsobit na různé velikosti obrazovky. Doporučí vám také zajištění kvalitního uživatelského rozhraní, obrazové galerie, popisy produktů, pomocné informace, patičku a další tipy.

Winning-design

A co vy? Zastáváte raději responzivní design nebo speciální verzi webu pro mobil?

Komentáře

Nahoru