Dnes vyšlo 15 článků

Infografika: 10 pracovních pozic, které před 5 lety neexistovaly

Infografika: 10 pracovních pozic, které před 5 lety neexistovaly

V dnešní době často ani nevíte, co si pod daným vznešeným titulem představit za pracovní pozici. A nejinak je tomu i v oblasti IT. I tam se totiž často objevují odborné pozice se specifickým názvem – třeba specialista na cloudové služby. LinkedIn teď dal dohromady desítku takových podobných titulů, které ještě před pěti lety téměř neexistovaly.

Takže chcete být stážisté sociálních médií? To nejste sami. Miliony lidí po celém světě pravděpodobně chtějí pracovat v tomto odvětví. A proč ne? Když budete dobří, brzy povýšíte na asistenta sociálních médií a nakonec na manažera sociálních médií. A potom? Svět vám leží u nohou.

Ale je tu jeden háček. Sociální média před takovými deseti lety ještě vůbec neexistovala. Ale nejsou to jen sociální sítě, které vznikly v průběhu několika posledních let. Spousta pozic by před několika lety nenašla uplatnění – iOS a Android vývojáři nebo datoví vědci.

LinkedIn prozkoumal více než 259 milionů profilů ze své databáze a vytvořil velkou infografiku o tom, které nejoblíbenější pracovní pozice v roce 2008 neexistovaly. Ještě zajímavější ale je, že 8 z těchto 10 vybraných pozic, které vznikly během vzhledem k tomu, že je svět IT nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím, se takové výsledky daly očekávat.

Podívejte se sami.

topjobsdidntexist5yearsago

Zdroje: LinkedInWe Are Social Media, Media Bistro

Komentáře

Nahoru