Indie odmítá bezplatný internet od Facebooku

Jeden z nejbohatších lidí světa – Mark Zuckerberg – chce rozšířit bezplatný internet do chudých oblastí v Indii. Cílem zakladatele největší sociální sítě Facebook je prostřednictvím uskupení Internet.org poskytnout připojení k internetu také obyvatelům v lokalitách, které jsou od internetového světa odříznutá. Nicméně Indie nabídku úspěšného podnikatele odmítá.

Připojení k internetu má v Indii pouze 25 % obyvatel, což je žalostné číslo. Mark Zuckerberg si myslí, že je na čase tuto skutečnost změnit a poskytnout také chudým oblastem připojení k internetu.

FacebookSearch

Indie odmítá omezený internet zdarma od Facebooku.

Indie nabídku odmítla

Internet zcela zdarma pro chudé obyvatelstvo v Indii je zamítnutý. Zdejší telekomunikační úřad zakázal poskytování mobilního internetu zdarma, neboť upřednostňuje některé služby před jinými. Nabízená varianta Free Basic Platform, kterou sociální síť dostává do rozvojových zemí, zprostředkovává přístup k textovému Facebooku, počasí, nabídkám práce a dalším službám. Právě v Indii byl tento internet rozšiřován přes tamního mobilního operátora Reliance Communications.

Po několikaměsíčních debatách padlo rozhodnutí, že se bezplatný internet nebude tímto způsobem rozšiřovat mezi nejchudší obyvatelstvo. Klíčovým problémem bylo omezení na služby sociální sítě a služby spolupracujících společností.

Zdroj / Foto: Technet

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru