Indie chce zasadit rekordních 50 milionů stromů za 24 hodin

Indický stát Uttarpradéš se pokouší překonat světový rekord, který se týká největšího množství zasazených stromů během 24 hodin. Koordinovaným úsilím je bojovat proti klimatickým změnám, přičemž tamní úředníci doufají, že tímto počinem porazí pákistánský rekord z roku 2013, kdy bylo během 24 hodin vysazeno 847 275 stromů. Uttarpradéš má v plánu vysadit za stejné časové období celkem 50 milionů stromů.

Server Associated Press citoval hlavního ministra státu jménem Akhilesh Yadav, který řekl: „Svět si uvědomil, že je třeba vyvinout značné úsilí n a snížení emisí oxidu uhličitého a zmírnit tak dopad na globální změny klimatu.“

away-1500168_1280

Indie chce vysadit 50 milionů stromů za 24 hodin. Zdroj: Pixabay

Dobrovolníci se měli shromáždit ve městě Kannauj, které se nachází asi 250 kilometrů jihozápadě od hlavního města. Více než 800 tisíc obyvatel státu dostalo miliony stromků, které budou vysazeny na místech podél silnic železničních tratí a v zalesněných oblastech.

Indická vláda se v loňském roce zavázala ke zvýšení lesního porostu na 95 milionů hektarů do roku 2030. Vláda na to vyčlenila celkem 6,2 miliard dolarů, čímž chce podpořit všech 29 států ve výsadbě stromů.

Lesní úředník jménem Sanjeev Saran řekl, že výsadba stromů by mohla být monitorována prostřednictvím anténní fotografie, čímž by bylo vidět, kolik stromů roste. Obvykle přežije asi 60 % mladých stromů, přičemž zbytek podlehne nemoci či nedostatku vody.

Podle nejnovějších statistik z roku 2013 je v Uttarpradéši 5,96 % zalesněné plochy, přičemž v celé zemi je 21,23 % zalesněné plochy. Cílem indické vlády je zvýšit lesní porost na 33 %.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru