Indie by mohla mít během 38 měsíců vlastní Hyperloop

V posledních měsících je velice diskutovaným tématem Hyperloop technologie, která by měla v následujících letech představovat efektivní a nízkonákladovou přepravu. Vysokorychlostní kapsle, ve kterých by se přepravovaly osoby, by mohly zmírnit problémy spojené s extrémní hustotou obyvatelstva a nedostatečnou infrastrukturou.

Technologie Hyperloop je navržena tak, že se budou přetlakové kapsle pohybovat podtlakovými trubkovými tunely. Kapsle poháněné lineárními indukčními motory a vzduchovými kompresory by měly pasažéry přepravit z bodu A do bodu B rychlostí zvuku. Bibop Gresta, spoluzakladatel společnosti Hyperloop Transportation Technologies (HTT), v rozhovoru pro Forbes India prozradil, že tento revoluční způsob přepravy by se mohl stát realitou už během následujících tří let.

Hyperloop-Technology-889x564

Zdroj: Inhabitat

„Hyperloop je založeno na efektivitě,“ uvedl Bibop Gresta. „Náklady na jeho vytvoření mohou být v porovnání s vysokorychlostní železnicí čtvrtinové.“

Podle spoluzakladatele společnosti by cestující měl za dopravu zaplatit 20 až 60 dolarů. V Indii by však mělo být cestovné nižší.

Bibop Gresta řekl, že země by mohla mít funkční systém Hyperloop během 38 měsíců poté, co bude projekt schválen.

„Jsme připraveni na tuto technologii. Potřebujeme pouze půdu a schválení indické vlády,“ dodal Bibop Gresta.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru