Dnes vyšlo 1 článků

Indická hudební streamingová služba Saavn roste neuvěřitelným tempem

Hudební streamingová služba Saavn roste neuvěřitelným tempem kupředu. Jen od července 2015 společnost získala investici ve výši 100 miliónů dolarů, což je v přepočtu zhruba 2,44 miliard korun a má 14 miliónů aktivních uživatelů. 

Indická hudební streamingová společnost získala investici ve výši 100 miliónů dolarů od newyorského Tiger Global managementu. Společnost byla založena v roce 2007 a nyní v ní pracuje pouze 145 lidí. Podle statistik 90 % aktivních uživatelů přehrává hudbu pomocí svého mobilního telefonu.

GroupOffice_RT

Zleva: Vinodh Bhat (spoluzakladatel & prezident společnosti), Paramdeep Singh (spoluzakladatel & výkonný předseda, Rishi Malhotra (spoluzakladatel & CEO), Matt Emerman (CFO & vedoucí celosvětového rozvoje), Mahesh Narayanan (vedoucí pracovník celosvětového provozu)

Posluchači jsou ve 150 zemích a je dostupných 7 miliónů skladeb

Ze začátku nebyla společnost ani tak moc známá, jako je teď. Díky tomu, že se společnost zaměřila především na svou domácí půdu, její popularita rapidně vzrostla. Společnost chce  vybudovat pevné základy, a poté se chce pomalu, ale jistě rozšířit do celého světa.

saavn

 

Na indickém trhu se nedaří službám Spotify ani Apple music

Saavn konkuruje oběma těmto službám, bohužel zatím nemůžeme porovnávat žádné čísla, protože Saavn je zatím dostupný pouze na domácí půdě. Saavn nabízí Free a Pro verzi. Ve free verzi můžete poslouchat a stahovat hudbu zdarma, Jediné co můžeme porovnat jsou ceny. Saavn nabízí Free verzi, v které je možno poslouchat a stahovat písničky online. Pro verze se od Free verze liší tím, že za pouhých 3,99 dolarů můžete stahovat a poslouchat hudbu i v offline režimu a je dostupná až pro 5 zařízení. Co se ten týče, Saavn je o dolar levnější než služba Spotify a o šest dolarů levnější než Apple music.

Zdroj: Venturebeat

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru