Impervious: Stačí nastříkat a máte vodotěsný smartphone

Na Kickstarteru se neustále objevuje hromada nápadů. Některé jsou dobré a některé ještě lepší. Některé využitelné a některé ještě využitelnější. Některé praktické a některé ještě praktičtější. Pojďme se teď tedy podívat na jeden, který by se v běžném životě rozhodně využít dal. Je to totiž jednoduchý způsob, jak zařídit, aby byl váš iPhone nebo jiný smartphone vodotěsný.

Sony se svou Xperií Z nepřineslo prakticky žádnou novinku. Možnost vodotěsných zařízení byla známá už dříve. Nicméně tenhle mobil rozhodně odstartoval trend vodotěsných smartphonů. Na co ale vyrábět vodotěsný telefon, když to jde udělat i jinak? Projekt na Kickstarteru představil bezpečnější a levnější řešení, které je dostupné pro všechny.

Spreje, které mají zajistit voděodolnost elektronickým přístrojům, již samozřejmě také existují. Nicméně většina z nich je příliš drahá a hrozí s nimi poškození přístroje. Sprej Impervious chce do této oblasti přinést revoluci a všechno tohle změnit.

Vypadá, že se používá docela jednoduše. Stačí ho podle návodu nanést na celý iPhone a je hotovo. Díky průhlednosti navíc ani není vidět. Vývojáři vysvětlují, že jsou v něm použity hydrofobní nanočástice, které poskytují izolační vlastnosti. Princip je tedy podobný jako u jiných sprejů pro voděodolnost. Na zařízení se vytvoří tenká vrstva, které zabraňuje vniku vody. Od jiných sprejů se Impervious liší především dvěma záležitostmi. Za prvé ho lze používat stylem „udělej si sám“ a za druhé nepoškozuje zařízení.

impervious-spray-iphone

Do vany si ho ale neberte

I když prý současný iPhone vydrží proud tekoucí vody nebo rozlití vašeho pití, vývojáři spreje tvrdí, že ani s jejich vymožeností nemáte iPhone nechávat ve vodě více než několik minut. Tři metry vody je prý schopen přežít na půl hodiny. Koneckonců jejich sprej by měl fungovat jen jako preventivní opatření. Nicméně uvádí, že pokud ho budete používat opravdu jen preventivně, mělo by jedno nastříkání vydržet asi tři roky.

Jedno balení spreje, které vám vystačí akorát na jedno nastříkání, pořídíte za 29 dolarů (necelých 600 Kč). Za 39 dolarů dostanete kompletní balíček, který obsahuje i nástroje potřebné k aplikaci na iPhone. To není tak zlé, co myslíte? Potřebné finance již projekt získal, a tak se můžeme jen těšit na to, až se dostane na trh. Mohlo by to být už začátkem letošního července.

impervious

Jedna lahvička na jedno nastříkání

Proč jen pro iPhone?

Možná vás vyděsilo, že se celou dobu mluví pouze o iPhonu. Jasně. Většina lidí nechápala, co může být ve spreji tak speciálního, aby to fungovalo jen na iPhone. Jeden z vývojářů to ale vysvětlil. Ono na něm totiž nic speciálního není. Výrobek funguje pro všechna zařízení a současné zaměření na iPhone slouží pouze marketingovým účelům.

iphone-vodotesnost

Má to háček

Je tu však jeden docela velký problém, o kterém se většinou radši nikde nezmiňují. Aby bylo zařízení plně vodotěsné, je lepší, když ho ošetříte i zevnitř. Musíte tedy oddělat obrazovku a ztrácíte záruku. Zda bude poskytovat nějakou záruku společnost prodávající sprej, ještě není jisté. Pravděpodobně si ale za případné problémy budete moct sami.

Zdroje: Cnet, Vr-zone, fotografie: Kickstarter

Komentáře

Nahoru