Imitace kamene jako punc luxusu

Pokud Vám není lhostejné, jakým způsobem bydlíte, a navíc Vás zajímají nové trendy ve stavební architektuře, pak by Vám jistě neměl ujít tento krátký článek o novince na trhu zvané umělý kámen. Co že to vlastně znamená umělý kámen? V podstatě je tím myšlen výrobek, který si dal za cíl vzhledově imitovat skladbu přírodního kamene, proto se také často označuje jako imitace kamene.

Pokud se tedy bavíme o imitaci kamene, bavíme se o betonových, případně sádrových obkladech.  Ovšem nelze říct, že tyto výrobky nemají s kamenem nic společného, vždyť velkou část složení obkladu představuje jemná kamenitá drť. Druhou část pak právě speciálně upravený beton, či sádra. Takže ačkoliv název umělý zní, jakoby obklad neměl s přírodou nic společného, pak nutno říci, že opak je pravdou. Protože všechny složky pocházejí výhradně z přírody.

Teď když jsme si zdárně řekli něco o samotných obkladech. Pojďme se podívat, kde tyto dekorační prvky můžeme nalézt. V nejvíce případech je to jednoznačně fasádní obložení, které přenese vnější estetický vzhled stavby na zcela jinou úroveň. Není náhoda, že imitaci pořizují investoři do nemovitostí, protože takové fasádní obložení zvedne celkovou hodnotu nemovitosti několikanásobně, než je cena samotného obkladu.

Fasádou využití umělého kamene zdaleka nekončí, ba naopak právě začíná. Jen je nutno zmínit, že pro venkovní účely je zapotřebí využít betonové obklady. Je to tak z důvodu toho, že sádra není voděodolný, ani mrazuvzdorný materiál. Obklady ze sádry jsou tedy určeny pouze pro použití v interiérech. U betonových obkladů hraje ještě velkou roli velké množství struktur a barev na současném trhu. Některé typy jsou tak vyráběny za účelem interiérového využití, jiné za účelem venkovního.

Pokud se přesuneme do našich interiérů, tak tady najdeme obklady prakticky kdekoliv, kde si jen vzpomenete. Od ložnic, přes koupelny, chodby, schodiště až po obývací pokoje, krbovny a pracovny. Velké možnosti jsou i v komerčních prostorech, které jsou často esteticky velmi odfláknuté. Umělý kámen je nejen zpříjemní, co se týká odproštění se od bílých omítek, ale navíc jim přinesou tak potřebný punc originality a luxusu. Což vytvoří zcela jiný pohled potencionálních klientů na Vaši firmu.

Imitace kamene jsou dobrou volbou v případě, že chcete patřičně proměnit všední prostor na prostor nevšední. Pak si budete jen sladce vychutnávat obdiv návštěvníků na Váš styl.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru