iMessage dostane největší aktualizaci všech dob

Mobilní operační systém iOS 10 nabízí celou řadu nových funkcí, přičemž největší změny se dotknou chatovací aplikace iMessage. Společnost Apple pomalu, ale jistě vytváří z iMessage mini sociální síť, která nabídne neuvěřitelné množství funkcí.

Samolepky, aplikace třetích stran, emoji doporučení, animované pozadí, videa, mizející zprávy. A to je jen krátký výčet toho, na co se můžete těšit u nadcházející verze iMessage, která přijde s iOS 10 už letos na podzim.

Emotikony jsou třikrát větší. Aplikace dokáže navrhnout emoji podle toho, co zrovna píšete, protože analyzuje text v textovém poli. Funguje to tak, že napíšete zprávu, klepnete na tlačítko emoji na klávesnici a některá slova se zbarví žlutě. Klepnutím na některé z těchto slov se vám zobrazí navrhované emoji.

Poslat můžete různé čmáranice a skic. Klepnutím na ikonu srdce vedle textového pole se odemkne nové rozhraní, které umožní posílat například různé čmáranice ve zprávách.

Posílat můžete rychlá videa s textem.

Klepnutím na ikonu App Store dostanete přístup do knihovny GIFů a obrázků.

Můžete si stáhnout další aplikace, jako jsou nálepky od společnosti Apple.

Posílání fotografií je jednodušší. Tlačítko fotoaparátu vás přenese do mini verze aplikace fotoaparátu, abyste mohli rychle pořídit fotografii.

A nechybí ani aplikace třetích stran a nálepky. Například prostřednictvím Square můžete posílat peníze svým přátelům přes iMessage.

iMessage umožňuje sdílet různé informace, například skladbu, kterou zrovna posloucháte v Apple Music.

K dispozici jsou také nové reakce a emoce. Aplikace analyzuje obsah zpráv a zobrazí pro určité věci animaci. Například, pokud někomu pošlete text „Happy Birthday“, objeví se na obrazovce balonky. Můžete také zdůraznit některé zprávy větším písmem či použít neviditelný inkoust, který vyžaduje, aby příjemce přejetím prstu přes bublinu odhalil fotografii či text. A pokud někdo nebude dlouho reagovat na vaše zprávy, můžete se mu připomenout srdcem či vykřičníky.

Zdroj: Tech Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru