Dnes vyšlo 15 článků

Hostujte své obrázky na bezplatných úložištích a sdílejte je se světem

Hostujte své obrázky na bezplatných úložištích a sdílejte je se světem

Pokud si kvůli několika obrázkům nechcete vytvářet uživatelské účty na různých cloudových službách, využijte specializovaných projektů. Ty vznikly právě kvůli tomu, že se některým uživatelům nelíbí zdlouhavé vyplňování údajů a potvrzování přes e-mailovou schránku. Jsou přehledné, nahrávání je vcelku rychlé a na samotný soubor (obrázek) dostane uživatel přímý odkaz.

Obrázky se neukládají do žádných složek. Dokonce nejsou ani organizovány. Hostingová služba nabízí akorát odkaz, který míří na stránku se souborem. V tomto případě jde o obrázek. Získaný link lze různě rozesílat pomocí sociálních sítí či messengerů. K obrázku bude mít tedy přístup každý, ke komu se odkaz dostane. Někteří poskytovatelé obrázky mažou například po patnácti dnech od doby, kdy ho naposledy někdo navštívil a stáhnul do počítače. Bohužel se občas naskytne problém se ztrátou odkazu. Ten už zpětně nelze dohledat.

PicsToCloud

Dokonce i mezi službami pro ukládání a sdílení obrázku může být projekt, který se od ostatních trochu liší a je o něco vyspělejší. Důkazem je PicsToCloud. Ve většině případů je nutné zavítat do průzkumníka Windows. U PicsToCloud to chodí tak, že vybrané soubory přetáhnete pomocí Drag & Drop. Někomu to může přijít jako zajímavé vylepšení, někdo to může brát jako zbytečnost.

Dalšími přednostmi PicsToCloud je zobrazování obrázků ve vysokém rozlišení, automatické kopírování odkazu do zvláštní systémové schránky, možnost přímého tisku na lokální tiskárně nebo nevratné odstranění souboru z hostingu. PicsToCloud nedisponuje žádnými prostory pro reklamní sdělení.

ImgBox

Na rozdíl od PicsToCloud je ImgBox vybaven jak funkcí Drag & Drop, tak možností využití průzkumníka Windows. Podporuje obrázky ve formátech PNG, JPG a GIF. Nahrávaný soubor může mít maximálně 10 MB. Dále je v nabídce časově nelimitované hostování a nelimitovaný počet nahraných souborů. S rychlostí nahrávání opět nebyl sebemenší problém.

Uživatelské prostředí online služby ImgBox je jednoduché, moderní a přehledné. Pro využívání pokročilejších funkcí a možností je k dispozici vytvoření uživatelského účtu. V případě problémů je možné obrátit se na správce pomocí e-mailu.

ImageOX

ImageOX je další zástupce z celkem rozsáhlé řady cloudových uložišť, jinými slovy hostingů pro vaše obrázky. Nijak zásadně se od ImgBox a PicsToCloud neliší, avšak pár rozdílů bychom zde najít mohli. Například mezi ně patří menší velikostní limit na jeden obrázek (5 MB) nebo podpora přerušení nahrávání.

Na hosting od ImageOX lze ukládat obrázky a fotografie ve formátech JPG, GIF a PNG, z čehož je zřejmé, že úložiště nemá problémy ani s animacemi. Rovněž je možné nahrávat více souborů najednou. Doba, než se k jednotlivým obrázkům uživatel dostane, je však výrazně delší.

Minus

Posledním favoritem pro ukládání souborů je služba Minus. Pomocí ní si uživatel může uložit nejen obrázky, ale i ostatní soubory. K nim dostane vygenerovaný odkaz a možnost stažení zpětně do počítače. K dispozici je i kolonka pro vyplnění libovolných tagů nebo volba k zamezení publikace do libovolně přístupného archivu.

Minus rozhodně udělá radost také tím, že disponuje bezplatným cloudovým uložištěm, k jehož využívání je vyžadována registrace. Na oplátku uživatel dostane 50 GB volného prostoru pro vysoce zabezpečené skladování dat pro vlastní účely.

Znáte jiné služby pro bezplatné hostování obrázků?

Komentáře

Nahoru