iKlips: Flash disk pro iPhony

Přetahování souborů z počítače na iPhone je problematické. Spoustě lidí dlouho trvá, než se naučí pracovat s iTunes a nemohou si zvyknout na to, že nejde soubor z počítače jen přetáhnout do mobilu nebo obráceně.

Tchajwanský startup sbírající peníze na Indiegogo se ale rozhodl to změnit. Jejich vize je taková, že si jen v počítači přetáhnete soubor na flash disk, který strčíte do mobilu, a tam si můžete přímo z něj otevírat soubory.

adamelements

iKlips je duální flash disk – z jednoho konce má Lightning konektor a z druhého standardní USB 3.0. Čtecí/zapisovací rychlost je 14/8 MB/s pro Lightning konektor a 140/20 MB/s pro USB. Celý flash disk je uzavřený v hliníkovém obalu dostupném ve čtyřech barvách. K dispozici jsou stříbrná, zlatá a vesmírně šedá, které známe z Apple zařízení, a navíc ještě červená.

files

Z počítače do mobilu

Flash disk je kromě iOS 6.1 (nebo novější) kompatibilní s OS X a Windows od verze XP. Jednoduše si tedy nahrajete soubory z počítače (ať už Macu nebo PC) a přes druhý konektor si je otevřete v iPhonu, iPadu nebo iPodu. Budete k tomu sice muset nainstalovat speciální aplikaci z Appstoru, ale tím všechny komplikace končí. Pak jen přesunete data z flash disku do mobilního zařízení. Jediné, co nepůjde, je instalovat z flash disku aplikace – Apple neumožňuje spouštět z externích médií aplikace.

app1

Do konce kampaně na Indiegogo zbývá pár dní, ale už teď je jisté, že se iKlips dočkáme. Projekt měl obrovský ohlas a vybral téměř 4x více peněz, než jeho tvůrci potřebovali. A první kusy už jsou vyprodány. Aktuálně se prodává za dražší cenu – 16 GB verze vás přijde na $55, 32 GB verze za $79, 64 GB dostanete za $99 a největších 128 GB za $169. V ceně ja zahrnutá i doprava po celém světě, takže můžete objednávat i z Česka.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru