Ikea vykupuje starý nábytek: dostanete za něj až polovinu jeho původní ceny

Ikea vykupuje starý nábytek: dostanete za něj až polovinu jeho původní ceny

Okoukal se vám starý nábytek z Ikea a rádi byste ho vyměnily za nový? Takhle nějak Ikea funguje a vlastně vám za starý nábytek i poděkuje. Cílem Ikea je totiž vytvořit klimaticky neutrální oběhovou ekonomiku.  

Není tajemstvím, že se Ikea snaží o trvale udržitelné fungování své výroby a prodeje. Koncept Ikea se velmi zajímá o klimatické změny a o průmyslový vliv na životní prostředí. Ikea se nechce smířit s tím, že se nábytek jen tak vyhodí a koupí nový. Její nová služba by tomu měla zamezit. „Vykoupí“ váš starý nábytek a dá vám za něj poukaz na slevu při koupi nového. Poukaz může být ve výši až původní ceny kusu nábytku. Vykoupené kusy Ikea zrenovuje a následně zase prodá. Vykupování nábytku je součástí plánu firmy pro budoucnost, přesněji do roku 2030, kdy chce být klimaticky neutrální a využít oběhovou ekonomiku.

„Česko bylo jednou z prvních zemí na světě, kde IKEA možnost odkupu použitého nábytku zavedla, a to už v roce 2017 prostřednictvím služby Druhý život nábytku. Od té doby služba funguje ve všech obchodních domech IKEA v Česku. Nyní se služba rozšiřuje i do dalších zemí, kde firma působí,“ sdělil mluvčí společnosti IKEA v České republice Petr Šašek.

Za nábytek, který bude v pěkném stavu, dostane zákazník poukaz v hodnotě poloviny jeho původní ceny. Při nějakých mírných škrábancích dostane 40 % z původní ceny a za nábytek, který je velmi opotřebovaný, dostane 30 % původní ceny nábytku. Nicméně oceňování vykupovaného nábytku bude individuálně posuzováno. Jediný háček jej v tom, že vykupovaný nábytek musí zákazník rozebrat – lze ho vykoupit pouze v rozloženém stavu.

Poukazy, které se budou za starý nábytek vystavovat nebudou mít časově omezenou platnost. Je to kvůli tomu, aby si zákazníci pořídili nábytek až ve chvíli,k kdy ho budou opravdu potřebovat.

Vykoupený nábytek pak bude prodávat ve speciálně vyhrazeném prostore ve svých prodejnách. Do konce roku 2021 by tyto speciální sekce měly být v každé prodejně.

 

Zdroj,foto: ikea.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru