Dnes vyšlo 15 článků

IKEA představila nábytek, který vám bezdrátově dobije mobil

Doposud byla IKEA známá především jako firma, která vám nabízí nábytek, po jehož složení vám vždycky zbyde nějaký ten šroubek navíc. Teď má ale potenciál být celosvětově známá díky něčemu jinému. Chystá se totiž nabízet inteligentní nábytek, který by vám dobil telefon.

Švédská společnost spolupracuje s Wireless Power Consortium (WPC) na vytvoření lamp, nočních stolků a psacích stolů se schopností bezdrátového nabíjení. Celé to stojí na standardu bezdrátového nabíjení Qi, který byl představen loni na Mobile World Congress v Barceloně. Byl vnímán jako absolutní hit, protože se zdálo, že konečně přinese bezdrátové nabíjení do běžné sféry našich životů.

nexus2cee_ikea-wireless-charging-3

Položíte mobil na stůl a on se nabije

Doposud se tak nestalo, ale díky IKEI to bude možné. S jejich nábytkem budete mít mobil, chytré hodinky a další gadgety vždy nabité na 100 %, když budete doma. Navíc ani nebudete muset mít všude poházené kabely a nabíječky. Prostě jen položíte mobil na stolek. IKEA bude nabízet speciální nabíjecí kryty pro iPhone a Samsungy, aby jejich majitelé mohli využívat ještě novější funkce nabíjení, ale nemusíte se bát. Standard Qi je kompatibilní s velkým množstvím smartphonů (aktuálně přes 80), takže nábytek IKEA bude určen pro mnoho z nás.

nexus2cee_ikea-wireless-charging-7_1

nexus2cee_ikea-wireless-charging-5_1

Vše je jen otázkou času. Bezdrátové technologie Qi by se měly začít prodávat v Severní Americe a Evropě v dubnu, později se mají rozšířit do celého světa. Jedna taková bezdrátová nabíječka by vás měla přijít na $46, ceny nábytku s bezdrátovým dobíjením zatím oznámeny nebyly.  

Komentáře

Nahoru