IKEA představila hydroponickou zahrádku, s kterou můžete pěstovat rostliny po celý rok

Nejznámější švédský prodejce přichází s další novinkou – hydroponickou zahradou KRYDDA / VÄXER, která vám umožní pěstovat rostliny po celý rok z pohodlí domova. Tato zahrádka by měla být dostupná v obchodních řetězcích IKEA začátkem května.

IKEA tvrdí, že celý systém je strašně jednoduchý a dokáže ho použít úplně každý bez ohledu na věk a zkušenostmi se zahradkařením. Zatím není známo, kolik bude tato hydroponická zahrádka stát.

Tato hydroponická zahrádka vám umožní klíčit a pěstovat rostliny bez půdy. Semena mohou být naklíčena pomocí absorpční pěnové zátky, která zajišťuje vlhkost bez nadměrného zalévání. Jakmile semena vyklíčí, zátku jednoduše přesadíte do vlastního květináče a naplníte ji vodou, která absorbuje pemzu.

ikea-hydroponics-01-889x500

Jednotlivé nádobky pak jednoduše přendáte do rostoucího zásobníku

Samotné nádobky dokonale zapadají do rostoucího zásobníku, vybaveného solárními lampami, který poskytuje celoroční výživu pro rostliny i v místnostech bez přímého slunečního záření. Rostoucí zásobník je dokonce vybaven vestavěným snímačem vody, který vám pomůže udržovat rostliny zavlažované.

ikea

Zdroj: Inhabitat

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru