Dnes vyšlo 15 článků

IKEA představila domácí farmu, na které roste zeleň třikrát rychleji než na zahradě

IKEA je proslulá především prodejem kuchyňských stolů, kancelářských židlí, skříní či postelí. Avšak nyní maloobchodník s domácím nábytkem experimentuje s produkty, které umožní lidem sklízet jídlo přímo doma.

Inovační laboratoř IKEA – Space10 – navrhla prototyp mini farmy, která dokáže pěstovat zeleň a bylinky v domě. Produkt využívá systém hydroponického chovu, který umožňuje pěstování plodin na podnosech pod LED osvětlením v klimatizovaném boxu. Space10 představila laboratoř v září na London Design Festival ve městě Shoreditch.

Farma, kterou IKEA pojmenovala jako Lokal, umožňuje sklízet zeleň přímo doma.

ikea lokal 01

Plodiny rostou pod LED osvětlením, které nahrazuje přirozené sluneční světlo.

ikea lokal 02

Tento proces rostlinám umožňuje růst přibližně třikrát rychleji než na venkovní zahradě.

ikea lokal 03

Tým Space0 odhaduje, že Lokal potřebuje pro výrobu stejného množství zeleniny o 90 % méně vody než klasická zahrada, protože plodiny rostou rychleji.

ikea lokal 04

Space10 dal účastníkům London Design Week 2 000 vzorků lokálních mikrogremenů  zdarma.

ikea lokal 05

Cílem bylo vidět, jak si Londýňané vychutnávají experiment a potravu, která byla pěstována hydroponicky. V tiskové zprávě se tým vyjadřuje, že co se týká projektu, jsou optimisté.

ikea lokal 06

Michael La Cour, výkonný ředitel IKEA Food Services, uvedl ve svém prohlášení, že Lokal musí být dále rozvíjena ještě před tím, než ji společnost začne prodávat v obchodech.

ikea lokal 07

Tým Space10 nyní přidává senzory do mini farmy tak, aby uživatelé mohli sledovat, jak zeleň roste, přes Google Home. Použitím strojního učení může senzorový systém zahradníky naučit, jak zlepšit proces růstu. Není to poprvé, co IKEA experimentuje se zemědělstvím.

Zdroj: Business Insider

Štítky: ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru